راهنمایی هایی برای داشتن روابط سالم.

رابطه عاشقانه می‌تواند یک عمل متعادل باشد، خصوصاً وقتی که شما با عشقتان زندگی می کنید. جس البرتز، استاد دانشگاه ایالتی آریزونا در دانشکده ارتباطات انسانی Hugh Downs School  در سال های اخیر تحقیقاتی در مورد روابط شخصی و حرفه ای از جمله درگیری های زناشویی، تقسیم کار های خانگی و تعامل روزانه ی زوج ها انجام داده است. آلبرتز پیشنهاداتی را برای ایجاد یک رابطه بهتر با شریک زندگی خود به اشتراک میگذارد.

  • با شریک زندگی خود توافق کنید که با نام هایی که می خواهید یکدیگر را صدا کنید.
  • به چگونه سرزنش کردن و چگونه تسلیم شدن شریک زندگیتان و یا کارهایی که انجام میدهد یا نمیدهد دقت کنید. نحوه رفتار شریک زندگی شما تاثیر مستقیم روی اعصاب و رفتار شما می‌گذارد. آلبرتز میگوید:

ما به آنچه مردم انجام دادند واکنش نشان نمی دهیم و تنها پاسخی را که فکر میکنیم درسته است به طرف مقابلمان می‌دهیم. 

  • اگر با رفتار طرف مقابل خود مشکلی دارید به او بگویید و یا در مورد دیدگاهشان از آنها سوال بپرسید. از آنها بپرسید چرا فکر می کنند رفتارشان در این مورد درست است. گاهی اوقات دلیلی که آنها این رفتار را از خودشان نشان می‌دهند ممکن است شما را متعجب کند، زیرا مردم اکثر اوقات خسته هستند و درست فکر و تصمیم گیری نمی کنند و یا ممکن است فکر کنند شما هم اگر به جای آنها بود این رفتار را از خودتان نشان می دادید و شاید هم آنها در موقع تصمیم گیری اصلا به شما فکر نکرده باشد. آلبرتز می‌گوید: مردم همیشه برای انجام یک کار دلایل خاص خود را دارند.
  • مثبت فکر کنیم. آلبرتز می‌گوید:

من همیشه به دانش آموزانم هم می‌گویم ما با بازتاب عشق در چشم هایمان عاشق می شویم. این بدین معناست که بخشی از دلایلی که ما یکی را دوست داریم این باشد که ما فکر می‌کنیم که او چگونه ما را میبیند و ما را چگونه احساس می‌کند. وقتی همه چیز خوب پیش رود واقعا به این نگرش مثبت کمک می کند. به ویژه هنگامی که دعوایی پیش می آید.

  • از روابط خود به عنوان منبع قدرت استفاده نکنید. سعی نکنید شریک زندگی خود را کنترل کنید و به او بگویید چه کاری میتواند انجام دهد چه کاری نمی‌تواند انجام دهد هنگامی که از روابط خود به عنوان منبع قدرت استفاده کنید هیچ گاه این رابطه به خوبی پیش نمی رود.
  • هیچگاه در بحث ها به دنبال برنده نباشید. بحث کردن یعنی حل کردن موضوع نه تعیین برنده. هیچکس در رابطه ای که احساس می‌کند کنترل آن را در دست ندارد خوشحال نیست و تمام وقت خود را الکی از دست می‌دهد.
  • خشم را در خودتان نگه ندارید. قبل از اینکه موردی باعث فوران عصبانیت شما شود در آن مورد صحبت کنید اما حواس تان باشد زمان مناسبی برای صحبت کردن با شریک زندگی تان پیدا کنید.
  • در زندگی مشترک همیشه کارهای تعاملی انجام بدید و وظایف را تقسیم کنید.
نمره شما به این پست