حذف آهنگ هایی که در ذهنتان گیر می کنند.

چگونه آهنگ ها در ذهنتان گیر می کنند و راهکارهایی برای از بین بردن آن ها.
آیا در دریای ذهن شما هم آهنگ هایی مثل بچه کوسه شنا می کنند؟!
گاهی بخشی ناخوشایند از یک آهنگ در ذهن شما گیر می کند و مکرراً در فکر شما باز می گرد.

شما چگونه می توانید این آهنگ ها را از بازپخش در حلقه ی شنوایی خود حذف کنید؟

تقریبا همه یک آهنگ گیر کرده در ذهنشان دارند.شاید این آهنگ،آهنگی باشد که شما زمانی به آن علاقه مند بودید.اما گاهی آهنگ های ترس آوری در ذهن ما گیر می کنند.

برای دانستن این که چگونه این آهنگ ها را حذف کنیم ،کمک کننده است که ابتدا بدانیم چگونه می شود که یک آهنگ در ذهن ما گیر می کند.بیشتر آهنگ های در ذهن شما،توسط اتفاقاتی در اطرافتان که باعث شروع آن آهنگ در ذهن شما می شود به یاد آورده می شوند.

بطور کلی این علت پخش آن آهنگ هاست.خوشبختانه بیشتر این آهنگ هایی که در ذهنتان است،آهنگ هایی است که شما به آن ها علاقه دارید.بطور کلی هر کسی فقط آهنگ هایی گوش می دهد که به آن ها علاقه دارد.به این معنی است که بیشتر آهنگ هایی که در ذهن شما گیر می افتند،آهنگ هایی هستند که شما دارید و معروف هستند.

اما گاهی آهنگ هایی واقعا مضر در ذهن شما گیر می کند.به احتمال زیاد برخی موارد در دنیای افراد باعث می شوند که آن آهنگ در ذهن شما شروع به پخش شدن کند.شاید آن آهنگ را در یک مغازه شنیده باشی.شاید کسی آن را زیر لب زمزمه می کرد یا می خواند.برای این قبیل آهنگ ها،شما باید فرزندان یا نوه هایتان(آهنگ baby shark مربوط به رسانه ی کودکان بوده که محبوبیت زیادی یافته)  را سرزنش کنید.

شما همیشه بر موسیقی هایی که در اطرافتان می شنوید یا نشانه هایی که شما را به یاد آهنگی می اندازد،کنترلی ندارید.

شما همیشه بر موسیقی هایی که در اطرافتان می شنوید یا نشانه هایی که شما را به یاد آهنگی می اندازد،کنترلی ندارید.
اما گاهی ، یک موزیک مضر وارد ذهنتان میشود ! و اکثریت اشیاء دنیای اطرافتان احتمالا باعث میشوند که آن موزیک در مغزتان پخش شود‌ .
شاید برخی افراد درحال خواندن یا زمزمه‌ی آن باشند. برای موسیقی بچه کوسه ، شما باید بچه ها و یا نوه هایتان را سرزنش کنید .
شما همیشه بر تمامی صداهایی که میشنوید و یا تمامی نشانه هایی که موزیکی را برایتان یاد آوری میکند ، کنترل کامل ندارید .
موزیک های خسته کننده ممکن است زیاد در ذهن شما تکرار نشوند . اما وقتی آن موزیکهای خسته کننده و افتضاح در روان تکرار میشوند ، شما واقعا آنها را میشنوید و آنها ممکن است مزاحم شما باشند.

برای شروع نواختن یک موسیقی در ذهن شما ، شما همچنین باید بدانید که آن انصافا خوب است. به همین خاطر ، موزیک های ساده ممکن است در ذهن تکرار شوند ، موزیکهایی آسان ، و به سبک پرتکرار . شما آنها را سریعا فرا میگیرید و موسیقی بچه کوسه ، یک موسیقی بسیار ساده برای یادگیری است .

اما اینجا اخبارهای بدی وجود دارد. موسیقی بچه کوسه در اکثر مواقع برای وارد شدن به مغزتان عالی‌ست ! بنابراین آن به سادگی در ذهن افراد تکرار میشود. بیشتر افراد ، خصوصا کسانی که با بچه های جوان سر و کار دارند ، مکررا آن موسیقی را گوش میدهند. این حس وجود دارد که والدین محکوم به این هستند که موسیقی بچه کوسه در سرشان گردش کند ، اما ممکن است امیدی وجود داشته باشد !