brain

خندیدن میتواند بهترین درمان برای جراحی مغز باشد

اثرات تحریک الکتریکی از دسته های سینگولوم (cingulum bundle)

دانشمندان علوم اعصاب (نورو ساینتیست ها) در دانشکده پزشکی اموری ، یک مسیر کانونی در مغز را کشف کرده اند که هنگام تحریک الکتریکی باعث خنده فوری و بعد از آن احساس آرامش و خوشبختی می شود ، حتی در هنگام عمل جراحی مغز در حالت بیداری . اثرات تحریک در یک بیمار صرعی تحت نظارت تشخیصی برای تشخیص تشنج دیده شد . سپس این اثرات به منظور تکمیل یک عمل جراحی ، به ویژه مغز ، جداگانه ، دو روز بعد به کار گرفته شد .

اثرات رفتاری تحریک الکتریکی مستقیم دسته نرم افزاری سینگولوم ، یک دستگاه ماده سفید در مغز ، در دو بیمار مبتلا به صرع مورد بررسی قرار گرفت . یافته ها برای انتشار در یک مجله تحقیقات بالینی برنامه ریزی شده است . فیلم هایی از اثرات تحریک دسته نرم افزاری cingulum در دسترس هستند که با شناسایی بیمار بسته شده اند .

جراحان مغز و اعصاب Emory دیدن تکنیک را به عنوان یک روش ” تحول به صورت بالقوه ” برای آرام کردن برخی از بیماران در طول عمل به ویژه عمل جراحی مغز ، حتی برای افرادی که اختصاصا مضطرب نیستند استفاده کردند . برای محافظت مطلوب از عملکرد حیاتی مغز در طی عمل جراحی ، بیماران می توانند نیاز به بیهوش شدن و آرامش نداشته باشند ، به طوری که پزشکان می توانند با آنها صحبت کنند ، مهارت های زبانی آنها را ارزیابی کنند و اختلالاتی را که ممکن است ناشی از رزکسیون باشد را تشخیص دهند .

کل بی بیانی، دکترا و استادیار جراحی مغز و اعصاب می گوید :

حتی بیمارانی که به خوبی آماده می شوند ممکن است در طول عمل جراحی در حالت بیداری احساس ترس و هراس پیدا کنند، که این میتواند خطرناک باشد . این بیمار مخصوص به دلیل اضطراب ابتدایی در حد متوسط ، ​​مستعد ابتلا به آن بود و بعد از بیهوشی کامل بلافاصله ترس و اضطراب اش شروع شد . وقتی که سینگولوم او را تحریک و آن را روشن کردیم، بلافاصله احساس خوشحالی و آرامش کرد ، درباره خانواده اش شوخی میکرد ، و قادر به تحمل روند بیداری به صورت موفقیت آمیز بود .

به غیر از استفاده در عمل جراحی در حالت بیداری ، درک اینکه چگونه تحریک دسته های سینگولوم کار می کند ، می تواند اطلاعاتی درباره تلاش برای درمان بهتر افسردگی ، اختلالات اضطرابی یا درد مزمن را از طریق تحریک مغزی عمیق دهد.


بیشتر بخوانید : مغز برای پیش بینی آینده از دو نوع ساعت استفاده میکند


دکتر Jon T MD PHD که انجام دهنده جراحی گزارش شده در این تحقیق است و در دانشکده اموری استاد جراحی مغز و اعصاب است میگوید :

محققان پیشین گزارش دادند که تحریک الکتریکی مستقیم از سایر نقاط مغز می تواند باعث خنده شود ، اما نشانه هایی که از اثرات ضد اضطراب با تحریک بسته بندی سینگولوم مشاهده شده می تواند مزایای بالینی معنی داری را ایجاد کند ، این مطالعه را از سایرین متمایز می کند.

نویسندگان دیگر Emory عبارتند از:

جوزف منس،  PhD، کوری Inman ، دکترا، دانشجویان تحصیلات تکمیلی Sahar Harati، Nigel Pedersen، MD، Daniel Drane، PhD و ربکا Fasano، MD. نویسنده هایی که در حال حاضر در کوه سینا در نیویورک هستند، Ki Sueng Choi، PhD، Allison Waters، PhD و هلن Mayberg، MD، همه قبلا در Emory بودند.

لایه زیر قشر و انحنا دار در اطراف مغز متوسط ​​میانی ، دسته سینگولوم شبیه حلقه یا کمربندی است از این رو نام لاتین آن این است . منطقه ای که کلید خنده و آرامش است ، در بالا و جلوی دسته نرم افزاری سینگولوم قرار دارد .

ویلی می گوید :

دسته نرم افزاری یک هدف منطقی است زیرا ارتباطات زیادی که در میان مناطق مغز است ، دارای هماهنگی پاسخ های عاطفی پیچیده ای است .

محل تحریک دسته cingulum متمایز از مکان های دیگر مغز است که پردازش پاداش میکنند ، مانند striatum شکمی ، که برای درمان افسردگی و اعتیاد هدف قرار گرفته است. از آنجا که دسته نرم افزاری cingulum یک تقاطع برای جسم سفید است که چند لوب را متصل می کند ، ویلی و تیمش معتقدند که ممکن است بر شبکه های گسترده در سراسر مغز تاثیر گذار باشند.

ویلی می گوید :

مکان های قرار دادن الکترود اولیه برای ثبت فعالیت مغز و تعیین تشنج اول بیمار انتخاب شده است .

وی افزود:

الکترود که ابتدا برای تحریک بسته نرم افزاری cingulum مورد استفاده قرار می گرفت به شیوه ای متفاوت از استاندارد به مغز وارد شده است . مسیری منحصر به فرد به دلیل جراحی قبلی بیمار ضروری بود ؛ رویکرد از عقب ، منجر به گستردگی وسیع تر بسته بندی سینگولوم که نمونه برداری می شود شد و بنابراین برای تحریک الکتریکی قابل دسترسی شد .

بر اساس مقاله JCI ، تحریک دسته نرم افزاری cingulum  بلافاصله رفتار های مغزی، از جمله لبخند و خنده و تجربه های مثبت عاطفی را گزارش میکند .


بیشتر بخوانبد : مغز انسان برای یادآوری خاطرات به عقب باز میگردد


نویسندگان نوشتند:

بیمار جراحی را به عنوان یک تجربه خوشایند و آرامش بخش توصیف کرد و کاملا بر خلاف هر گونه تشنج یا عصبانیت معمول او بود . او گزارش کرد که تمایل غیر ارادی به خنده در شروع تحریک آغاز شد و تبدیل به یک احساس دلپذیر و آرام در طول چند ثانیه تحریک شد.

محققان به عنوان تست فرآیندهای خلق و خوی او ، این که چگونه اولین بیمار چهره ها را دید و اینکه آیا آنها را به عنوان خوشحال ، غم انگیز یا خنثی تفسیر کرد، آزمایش کردند . تحریک دسته نرم افزاری Cingulum دیدگاه او را نسبت به چهره ها تغییر داده بود، به طوری که آنها شادتر تفسیر شدند . این اثر، که “تعصب عاطفی” نامیده می شود، با کاهش علائم افسردگی همراه است، و نشان می دهد استفاده بالقوه از تحریک سینگولوم در درمان افسردگی موثر است .

دو بیمار دیگر که تحت تحریک سینگولوم قرار گرفتند و آزمایش رفتاری نشان داد که در حین انجام عمل جراحی در حالت بیداری برای درمان علایم صرع را نداشتند . بعد از تحریک، هر دو هم لبخند زدند و گزارش دادند که بهبود خلق و خوی و کاهش درد و در سطوح بالاتری از خنده در حال حاضر، تجربه شده است . در طی تحریک ، یکی از بیماران بعد از آزمونهای توجه، حافظه و زبان را برآورده کرد و به طور عادی انجام شد ، به جز برای یادآوری تاخیر کلامی در یک کار یادگیری لیست.

محققان بر این باورند که تحریک بسته نرم افزاری cingulum به عنوان بالقوه برای جراحی برای تومورهای مغزی و همچنین صرع قابل استفاده است .

بیجانی می گوید:

ما می توانیم مرزهای ایمنی را برای حذف بافت آسیب شناختی و حفظ بافت رمزگذاری شده از توابع حیاتی انسانی مانند عملکردهای زبان ، احساسی یا حسی ، که نمی توان با بیمار تسکین داد ، ارزیابی کنیم.علاوه بر این، اگر چه مطالعات در این زمینه ضروری است ، بسته نرم افزاری cingulum می تواند یک هدف جدید برای درمان های تحریک مغزی عمیق برای اختلالات اضطراب ، خلق و خو و درد باشد.

این تحقیق توسط بنیاد آمریکایی برای پیشگیری از خودکشی (YIG-727 0-015-13) ، مرکز ملی پیشرفت علوم ترانسپورتی (UL1TR002378، KL2TR002381) ، موسسه ملی بیماری های عصبی و سکته مغزی (R21NS104953، K08NS105929، R01NS088748، K02NS070960) و موسسه ملی بهداشت روان (K01MH116364) پشتیبانی میشود.

خندیدن میتواند بهترین درمان برای جراحی مغز باشد
۵ (۱۰۰%) ۲ votes