ضربان ساز بی سیم برای مغز، می تواند درمان جدیدی برای اختلالات عصبی باشد.

یک تحریک عصبی جدید که توسط مهندسین دانشگاه کالیفرنیا Berkeley طراحی شده است، می‌تواند هم زمان جریان الکتریکی مغز را تحریک کند و به طور بالقوه درمان های مناسب را برای بیماران مبتلا به صرع و پارکینسون ارائه دهد.

دستگاهی به نام WAND، به عنوان یک ضربان ساز برای مغز عمل می‌کند. گرچه نظارت بر فعالیت الکتریکی مغز و ارائه تحریک الکتریکی در صورت تشخیص چیزی غیرممکمن است.

این دستگاه می‌تواند برای جلوگیری از لرزش های ضعیف یا تشنج‌ در بیمارانی با انواع بیماری های عصبی بسیار موثر باشد. اما امواج الکتریکی که پیش از تشنج یا لرزش اتفاق می‌افتد، می‌تواند بسیار ظریف باشد و فرکانس و قدرت تحریک الکتریکی مورد نیاز برای جلوگیری از آن ها به همان اندازه لمس است. قبل از اینکه دستگاه ها درمان بهینه را ارائه دهند، پزشکان می‌توانند از تنظیمات کوچک استفاده کنند.


بیشتر بخوانید:افزایش حافظه با استفاده از تحریک مغز


WAND به معنی دستگاه مدل ساز عصبی مصنوعی می‌باشد که هم بی سیم و هم مستقل است. به این معنی که هنگامیکه یاد بگیرد علائم لرزش یا تشنج را تشخیص دهد، می‌تواند پارامتر های تحریک را به تنهایی برای جلوگیری از حرکات ناخواسته تنظیم کند.

Rikky Muller استاد علوم مهندسی برق و علوم کامپیوتری در Berkeley می‌گوید:

روند یافتن درمان مناسب برای یک بیمار بسیار پرهزینه است و می‌تواند سال ها طول بکشد. کاهش قابل توجهی در هزینه و مدت زمان می‌تواند به طور بالقوه منجر به نتایج بسیار بهبود یافته و در دسترسی شود. ما می‌خواهیم دستگاه را فعال کنیم تا بتوانیم بهترین راه را برای تحریک بیمار بیابیم و بهترین نتایج را به دست آوریم. و شما تنها با گوش دادن و ضبط امضای عصبی می‌توانید به این روند کمک کنید.

دستگاه WAND می‌تواند فعالیت الکتریکی بیش از ۱۲۸ کانال را ثبت کند یا از ۱۲۸ نقطه در مغز و هشت کانال در سیستم های حلقه‌ی بسته را بسنجند. برای نشان دادن دستگاه WAND تیم برای تشخیص و به تاخیر انداختن حرکات بازوهای خاص در میمون rhesus استفاده کرد. این دستگاه در مقاله‌ی ۳۱ دسامبر در بخش مهندسی پزشکی بیومدیکال نشان داده شده است.

ضربان ساز بی سیم برای مغز، می تواند درمان جدیدی برای اختلالات عصبی باشد.
۵ (۱۰۰%) ۱ vote