The Big Nine

نُه شرکت آینده ای که هوش مصنوعی را در دست می گیرند؟!

The Big Nine

(Amy Webb)

هوش مصنوعی بهترین دوست یا بزرگترین تهدید بشری است که به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است. همه ما وعده خانه های هوشمند با دستگاه های خیره کننده با راحتی استفاده بی نظیر و همچنین هشدار ربات های قاتل را شنیده ایم. The Big Nine یک داستان متفاوت در مورد خطرات بالقوه و مزدهای شرکت Al می باشد. پروفسور Amy Webb پیشرو به جای اینکه کارکتر ماشین های متفکر مورد سوال و بررسی قرار دهند، چشم انسان ها را پشت رایانه درگیر می کند. با توسعه شرکت Al که عمدتاََ توسط نُه نیروگاه های تکنولوژیکی هدایت می شود، او می پرسد که: آیا این فناوری ممکن است در خدمت منافع هر فردی باشد؟

 Webb، نُه شرکت بزرگ را به ترتیب زیر اعلام کرد:

  • گوگل در ایالات متحده
  • مایکروسافت در ایالات متحده
  • آمازون در ایالات متحده
  • فیسبوک در ایالات متحده
  • آی بی ام (IBM) در ایالات متحده
  • اپل (G-MAFIA) در ایالات متحده
  • بایدو (Baidu) در چین
  • علی بابا (Alibaba) در چین
  • تنسنت (Tencent) (BAT) در چین

G-MAFIA به نیروهای بازار سرمایه متکی است؛ BAT تحت حمایت دولت چین است. این قسمت شامل نشانه های هشدار دهنده ای از وقایع زمانی می باشد که ما به طور فزاینده ای بر فن آوری های ایجاد شده توسط شرکت هایی که اولویت های منافع تجاری و سیاسی را بر عهده دارند، تکیه می کنیم. این پرچم های قرمز (یا نشانه های هشدار دهنده) شامل سوء مدیریت اطلاعات شخصی کاربران در ایالات متحده و یک سیستم اعتباری اجتماعی می باشد که رفتار مردم در چین را تحت نظر می گیرد. Webb به طور کلی مسئولیت پذیری نُه شرکت بزرگ را دارد، اما گاهی اوقات به دفاع از شرکت ها می پردازد، که به اعتقاد او افرادی با اهداف خوب شکل گیرند.

خوانندگانی که با اهداف خوش بینانه  The Big Nine متقاعد نشده اند اما حداقل با Webb در این قضیه توافق دارند که قدرت بزرگ، مسئولیت بزرگی را بر عهده دارد. نیمه دوم این قسمت، جزئیات سه آینده ممکن را تا ۲۰۶۹، بهترین سناریو گرد آوری شده توسط  The Big Nine، شرکت هایی مرتکب کارهایی شدند که اولیت اول کاربر را به بدترین سناریو و حالت بکشانند که در این قضیه، The Big Nine فعالیت خود را به طور معمول ادامه می دهد.

ارزیابی های Webb براساس تجزیه و تحلیل پرونده های ثبت اختراع، گزارش های سیاسی، مصاحبه ها و سایر منابع می باشد. او تصاویری زنده از چگونگی استفاده از Al برای افراد معمولی، از طریق روش های پزشکی دقیق و برنامه های دوستیابی دقیق تر، بدست آورد، برای مثال، اگرچه Webb در درجه اول بر افراد ایالات متحده تمرکز می کند. پیش بینی های او محرک و ناخوشایند ولی پذیرفتنی است. Webb با تقاضای تا حدودی پرطرفدار برای اقدام نزدیک شده است، از جمله مراحل پیش بینی شده مانند خواندن اصطلاحات سرویس G-MAFIA.

متأسفانه در The Big Nine ممكن است بسیاری از خوانندگان احساس كمتری نسبت به شهروندان قدرتمند داشته باشند و بیشتر مانند فیلم هایی كه غول های فناوری و رهبران جهان نقش اصلی را بازی می كنند. اما هر کسی که می خواهد یک پیش نمایش از اینکه چگونه چند شرکت نوآوری می توانند جامعه را در یک مسیر نسبتاََ کوتاه تغییر شکل دهند، داستان Webb قابل فهم و درک خواهد بود.

نُه شرکت آینده ای که هوش مصنوعی را در دست می گیرند؟!
۵ (۱۰۰%) ۱ vote