ایمونوتراپی و حذف آلرژی تخم مرغ!

پس از گذشت ۴ سال از درمان ایمنی درمانی تخم مرغ (eOIT) ، برخی از شرکت کنندگان توانستند با اطمینان ۵ سال تخم مرغ را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

 

این تحقیق جدید توسط نویسنده اول مطالعه ، دکتر ادوین کیم ، در همایش سالانه آکادمی آلرژی ، آسم و ایمونولوژی (AAAAI) در سانفرانسیسکو ارائه شده است.
کیم ، استادیار پزشکی و اطفال گفت:

“آلرژی تخم مرغ یکی از شایع ترین آلرژی های غذایی است و معمولاً در اوایل کودکی ظاهر می شود. این خطر قابل توجهی برای واکنش های آلرژیک شدید است و بر کیفیت زندگی کودکان مبتلا به آلرژی تأثیر منفی می گذارد.”

مدیر دانشکده پزشکی UNC گفت:

“اگرچه به نظر می رسد که آلرژی با افزایش سن از بین می رود ، اما برای اکثر افراد می تواند به دهه دوم زندگی ادامه یابد. هر درمانی که بتواند ورود تخم مرغ را به رژیم غذایی شخصی با آلرژی تخم مرغ بگذارد ، مزایای تغذیه ای و آرامش خاطر را برای شما فراهم می آورد.”

دانشکده پزشکی UNC یکی از پنج مرکز مشارکت در این تحقیق بود که به سرپرستی کنسرسیوم تحقیقات آلرژی غذایی (COFAR) و توسط بودجه انستیتوی ملی بهداشت (NIH) تأمین شد. کارآزمایی با ۵۵ بیمار ۵ تا ۱۱ ساله که به تخم مرغ حساسیت داشتند ، با eOIT یا دارونما آغاز شد. درمان به صورت تصادفی انجام شد – ۴۰ شرکت کننده eOIT و ۱۵ نفر دارونما دریافت کردند.
درمان تا چهار سال به طول انجامید و در طی آن بیماران از نظر حساسیت نسبت به تخم مرغ مورد آزمایش قرار گرفتند. کسانی که حساس به نظر می رسند – نیاز به مقدار بیشتری تخم مرغ برای ایجاد حساسیت آلرژی دارند – می توانند ۱۰ گرم یا تقریبا دو قاشق غذاخوری تخم مرغ خالص و بدون واکنش مصرف کنند. بیماران بدون حساسیت سپس eOIT را متوقف کرده و دوباره برای حساسیت مورد آزمایش قرار گرفتند. کسانی که واکنشی نشان ندادند ، بی پاسخگویی پایدار (SU) تلقی می شوند. پس از تکمیل eOIT ، تخم مرغ غلیظ (تخم مرغ خرد شده ، سرخ شده یا آب پز) و یا تخم مرغ پخته شده توصیه می شود به رژیم غذایی بیماران اضافه شود. به مدت پنج سال پس از درمان آلرژی ، از بیماران خواسته شد که چقدر تخم مرغ را بخورند ، به چه شکلی آن را میل کنند ، چند بار آن را بخورند و بعد از آن احساس کنند.
در پایان ۵۰ درصد eOIT از بیماران مبتلا به SU طبقه بندی شدند ، ۲۸ درصد از بیماران به عنوان حساس (بدون SU) و ۲۲ درصد به عنوان غیر حساس طبقه بندی شدند. از بین بیماران SU طبقه بندی شده ، ۱۰۰ درصد قادر به خوردن تخم مرغ پخته شده و غلیظ بودند.
گروه های دارونما ، حساسیت نداشتند و دارونما نسبت به تخم مرغ پخته شده و غلیظ دارای بیش تری بودند و شانس بیش تری از علائم در مصرف غذا داشتند.
کیم گفت:

“این نتایج بیشتر از اثربخشی eOIT به عنوان یک روش ایمن برای حساسیت زدایی کودکان و جوانان با حساسیت به تخم مرغ پشتیبانی می کند.”

وی افزود:

“تحقیقات گذشته همچنین حاکی از آن است که خوردن تخم مرغ در واقع ممکن است مدت زمانی که بیمار مبتلا به آلرژی است را کاهش دهد ، بنابراین هر مقدار تخم مرغ که در رژیم غذایی یک بیمار آلرژی قرار دارد مفید است.”