hair loss

استفاده از سلول های بنیادی برای تولید موهای جدید.

در یک مطالعه جدید از موسسه تحقیقات پزشکیSoundford_burnham، محققان از سلول های بنیادی پلوری پورتنت برای تولید موهای جدید استفاده می‌کنند. این مطالعه اولین گام در جهت توسعه یک درمان برای افراد مبتلا به ریزش مو است. در ایالات متحده به تنهایی، بیش از ۴۰ میلیون مرد و ۲۱ میلیون زن مبتلا به ریزش مو هستند.
الکسی ترسکیک، استادیار برنامه توسعه و بازسازی در سنفورد برنام گفت:

” ما یک روش با استفاده از سلولهای بنیادی پلوری پوتنت انسانی برای ایجاد سلول هایی که قادر به ایجاد رشد موی جدید انسان باشد، توسعه دادیم. این روش پیشرفت قابل توجهی نسبت به روش‌های فعلی دارد که بر فولیکول های مو اثر می‌گذارد. روش سلول‌های بنیادی ما یک منبع نامحدود سلول را برای پیوند دادن فولیکول مو فراهم میکند.”

تیم تحقیقاتی پروتکل را ایجاد کرده که سلولهای بنیادی پلوری پوتنت انسانی را به سلولهای پاپیلای پوست تبدیل می‌کند. این سلول‌های جمعیت منحصربه‌فرد سلول هایی هستند که فولیکول مو و چرخه رشد را تنظیم می‌کنند. سلولهای پاپیلای پوستی انسان به تنهایی برای پیوند مو مناسب نیستند؛ زیرا، آنها نمی‌توانند در مقادیر لازم به دست بیایند و به سرعت توانایی خود را برای ایجاد فولیکول مو از دست می دهند.
ترسکیک گفت:

“در بزرگسالان سلول‌های پاپیلای پوستی نمی‌توانند به راحتی در خارج از بدن تقویت شود و به سرعت خاصیت خود را از دست میدهند. ما یک پروتکل برای تبدیل سلول‌های بنیادی پلوری پورتنت انسانی به سلولهای پاپیلای پوستی ایجاد کردیم و توانایی آنها را برای ایجاد و رشد مو افزایش دادیم.”

اوادامه می‌دهد که:

“گام بعدی ما پیوند سلولهای پوستی به سلولهای پلوری پورتنت بنیادی انسانی است. ما در حال حاضر به دنبال اجرایی کردن این مرحله نهایی هستیم.”

نمره شما به این پست