lkjhgfdsertyuio9876trfvbn

در رژیم غذایی گیاهی، همه گیاهان برابر نیستند

آیا می خواهید از قلب خود مراقبت کنید و زندگی طولانی تری داشته باشید؟ از یک رژیم غذایی گیاهی همراه با مقدار فراوانی میوه، سبزیجات، حبوبات و غلات و آجیل استفاده کنید.

این نتیجه گیری حاصل مطالعه چیزی حدود ۴۸۰۰ زن و ۲۶۰۰ مرد است که به طور میانگین ۶۴ سال داشتند. محققان عادات غذایی آن ها را طی ۱۲ سال قبل و بعد از ثبت نام در این مطالعه بررسی کردند. هیچ یک از آن ها سابقه بیماری قلبی یا سرطان نداشتند.

در طول این مدت، در شرکت کنندگانی که رژیم غذایی که شامل همه ی گیاهان بود، خطر مرگ ۸ درصد کاهش یافت و برای شرکت کنندگانی که سالمترین رژیم غذایی گیاهی در نظر گرفته شده بود،خطر مرگ ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده بود. اما خطر مرگ برای آن دسته از شرکت کنندگانی که یک رژیم غذایی گیاهی حاوی آب میوه، غلات تصفیه شده، سیب زمینی و شیرینی ها را مصرف کردند ۱۱ درصد افزایش یافت.

دکتر Megu Baden می گوید: ارزش همه رژیم های غذایی گیاهی با هم برابر نیست، اما افزایش مصرف غذاهای گیاهی که دارای کیفیت بالایی هستند در طول زمان باعث کاهش خطر مرگ حتی در میان افرادی که از رژیم های غذایی کم کالری استفاده می کنند، می شود. Megu Baden یک محقق در دانشکده هاروارد می باشد.

افزایش ده درصدی مصرف رژیم های غذایی سالم گیاهی با کاهش ده درصدی خطر مرگ مرتبط می باشد، این در حالی است که افزایش ده درصدی مصرف رژیم های غذایی ناسالم گیاهی منجر به افزایش شش درصدی خطر می شود.

این افزایش ده درصدی می تواند با جایگزین کردن دانه های کامل به جای غلات تصفیه شده یک بار در روز، افزایش مصرف میوه جات و سبزیجات به جای نوشیدنی های شیرین و قندی بدست آید.

این مطالعه در ششم مارس در جلسه انجمن قلب آمریکا (AHA) در هوستون ارائه شد. تحقیقات ارائه شده در جلسات به صورت اولیه و مقدماتی در نظر گرفته می شوند تا اینکه توسط یک ژورنال بررسی شده و منتشر شوند.

مطالعات پیشین نشان داده اند که استفاده از یک رژیم غذایی گیاهی با کیفیت بالا می تواند خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را کاهش دهد. این مطالعه به عنوان اولین مطالعه برای بررسی این که چگونه تغییرات سالم و یا ناسالم در رژیم غذایی ممکن است بر خطر مرگ اثر بگذارد، می باشد.

Megu Baden در یک نشست خبری در AHA گفت: طی یک دوره زمانی، مصرف غلات، میوه ها، سبزیجات، و در عین حال کاهش مصرف غلات تصفیه شده، شیرینی جات و دسرهای مختلف، و غذاهای حیوانی مانند گوشت های چرب حیوانات، و غذاهای متنوع حیوانی دیگر ممکن است خطر مرگ شما را به علت بیماری های قلبی و دلایل دیگر را کاهش دهد.

در رژیم غذایی گیاهی، همه گیاهان برابر نیستند
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]