Vegan

رازهای رژیم غذایی وگان

در پژوهش های اخیر، پژوهشگران آثار یک وعده‌ی غذایی گیاهی را با دسته ای از وعده های غذایی که حاوی محصولات حیوانی است، بر سلامت فرد مقایسه می کنند. این مطالعات به این نتیجه رسیده اند که وعده های غذایی وگان ممکن است که به پایداری سلامت فرد کمک کرده و باعث افزایش وزن می گردد.

در ایالات متحده‌ی آمریکا، حدود ۹۳٫۳ میلیون نفر با اضافه وزن زندگی می کنند و بیش از ۱۰۰ میلیون نفر، مبتلا به دیابت و یا مستعد ابتلا به آن هستند. یکی از عوامل، در گسترش این موارد و یا بیماری های دیگر، شرایط متابولیک رژیم غذایی است. با توجه به دستورالعمل های رژیم غذایی پیش گیری و ارتقاء سلامت برای سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰، الگوهای غذایی معمول که توسط بسیاری در ایالات متحده مصرف می شوند، با توصیه های رسمی مطابقت ندارد. تخمین های آن ها نشان می دهد که تقریبا سه چهارم جمعیت، از سبزیجات، میوه ها، محصولات لبنی و روغن ها به اندازه‌ی کافی استفاده نمی کنند.


بیشتر بخوانید:پروتئین‌های گیاهی جایگزین پروتئین‌های حیوانی


تحقیقاتی که به تازگی انجام شده توسط محققانی از سه موسسه‌ی بین المللی شامل موسسه‌ی پزشکی بالینی و تجربی و موسسه‌ی غدد درون ریز در پراک و همچنین کمیته‌ی پزشکان پزشکی مسئول در واشنگتن DC. در حال حاضر این پژوهش ها نشان می دهد که دنبال کردن یک رژیم غذایی گیاهی می تواند بر بسیاری از جنبه های سلامت فرد اثر مثبت داشته باشد. به شکل خاص-یافته های این مطالعه- که پژوهشگران درباره‌ی مواد مغذی رژیم وگان گزارش داده اند که گزارش ویژه ای را به خود در ژورنال Nutrients اختصاص داده اند-پیشنهاد می دهد که استفاده از رژیم غذایی وگان باعث کنترل برخی از هورمون های روده ای گشته و به تنظیم فشار خون کمک می کند. این هورمون ها همچنین به فرد کمک می کند تا زودتر احساس سیری نماید و این عمل برای کنترل وزن مفید است.

افزایش هورمون های مفید روده

در این تحقیق، تیم تحقیقاتی با ۶۰ نفر از شرکت کنندگان مرد شروع به پژوهش نمودند، ۲۰ نفر از آن ها دارای چاقی مفرط بوده، ۲۰ نفر دارای دیابت نوع ۲ و ۲۰ نفر باقی مانده مشکل سلامتی نداشتند که گروه شاهد را تشکیل می دادند.

پژوهشگران، شرکت کنندگان را به شکل تصادفی تقسیم کردند، بعضی از آن ها از وعده های غذایی وگان با توفو تغذیه کرده، در حالی که گروه دیگر گوشت و پنیر مصرف می‌نمودند. پژوهشگران، وعده های غذایی و میزان کالری و مواد مغذی آن ها را به هم مرتبط ساختند. صرف نظر از این که آن ها مشکل چاقی یا دیابت داشتند و یا هیچ مشکلی نداشتند، افرادی که وعده های غذایی وگان مصرف نموده بودند در مقایسه با رژیم گوشت و پنیر گروه دیگر، مقدار بیشتری از هورمون های مفید روده ای را دارا بودند.


بیشتر بخوانید:پروتئین‌های حیوانی و گیاهی چه تفاوتی دارند؟


محققان بیان می دارند که هورمون های سودمند به تنظیم قند خون (قند ساده)، تولید انسولین و سطح انرژی کمک می کنند. ان ها همچنین به افزایش میزان سیری کمک کرده پس سبب کنترل وزن می گردد. به گفته‌ی آن ها افراد ممکن است سریع تر احساس سیری نمایند چرا که غذاهای گیاهی غنی از فیبر بوده که باعث سیری گشته ولی کالری اضافه وارد بدن نمی کند.

دکتر Hana Kahleova می گوید:

هورمون های مفید می توانند به کاهش وزن کمک کنند، موجب افزایش انسولین گردند، قند خون را کنترل کرده و مدت طولانی تری باعث پایداری احساس سیری در ما می گردد. این واقعیت که گزینه‌ی  غذاهای ساده می تواند ترشح این هورمون های سالم را افزایش دهد، پیامدهای سمی برای افرادی دارد که دارای دیابت نوع ۲ یا مشکل اضافه وزن هستند.

در تحقیقات گذشته، دکتر Kahleova  متوجه گشته بود که رژیم غذایی وگان با افزایش ترشح انسولین و بهبود حساسیت نسبت به آن می تواندبه افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند. مطالعه‌ی فعلی تثبیتی برای کشفیات گذشته است که از مزایای رژیم های غذایی گیاهی این است که به مدیریت وزن کمک می کند.

دکتر Kahleova  اظهار می دارد: “این مطالعات شاهدی است که رژیم های غذایی گیاهی به مدیریت و پیش گیری از دیابت نوع ۲ و چاقی مفرط کمک می نماید.


بیشتر بخوانید:ادویه های التیام بخش و داروهای گیاهی برای تقویت سلامتی بدن


 

رازهای رژیم غذایی وگان
۵ (۱۰۰%) ۲ votes