کاهش مرگ زودرس با ویتامین D.

یک مطالعه نروژی نشان می‌دهد که مصرف طبیعی ویتامین D می تواند خطر ابتلا به مرگ زودرس را در افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی به طور قابل توجهی کاهش دهد. مطالعه ای نیز از دانشگاه برگن (UiB) نتیجه‌گیری می‌کند که افرادی که از بیماری قلبی رنج می برند و دارای مقدار طبیعی ویتامین D هستند خطر مرگ زودرس را  تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد. پروفسور جوتا دیرکس، کسی که در بخش پزشکی بالینی (UiB)  می باشد و این مطالعه را هدایت می‌کند، می‌گوید:

ما کشف کردیم که مقدار مناسب ویتامین D خطرات دچار شدن به مرگ را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. به هر حال کمی زیاده از حد بودن ویتامین D این خطر را کاهش میدهد.

این مطالعه به مدت ۱۲ سال بر روی حدود ۴ هزار بیمار مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی انجام شده است متوسط سن شرکت کنندگان در ابتدای مطالعه حدود ۶۲ سال بود.

  • توصیه های دشوار

این مطالعه نشان داد که مقدار مطلوب خون در حدود ۴۲ تا ۱۰۰ نانومول در لیتر است. اگر این مقدار بالاتر یا پایین‌تر بیاید امکان ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در افراد افزایش پیدا میکند. با توجه به حرفهای دیرکس، این امر که، به طور کلی به افراد پیشنهاد داده شود که چه مقدار ویتامین D مصرف کنند، بسیار دشوار است. دیرکس اشاره می کند که مقدار مطلوب ویتامین D در هر یک از افراد کاملاً متفاوت است. این مقدار بستگی به محل زندگی شما و نوع رژیم غذایی تان بستگی دارد. به عنوان مثال کشورهای اروپای شمالی توصیه می‌کنند که افراد در روز تنها ۱۰ میکروگرم از همه منابع موجود ویتامین D مصرف کنند. این امر در آمریکا به ۱۵ میکروگرم و در آلمان که به ۲۰ میکروگرم افزایش می یابد. دیرکس توضیح می‌دهد:

حتی اگر نروژی ها میزان کمتری از نور خورشید را نسبت به آلمان دریافت کنند، ولی در رژیم غذایی خود از ماهی بیشتری استفاده میکنند. ماهی و روغن جگر ماهی منابع مهم ویتامین D در فصل زمستان هستند. همچنین فعالیت های فیزیکی در تابستان نیز می‌تواند به این امر کمک کند.

  • باید سطوح را اندازه گیری کنید

دیرکس توصیه می‌کند که همه کسانی که دارای بیماری‌های قلبی و عروقی هستند، برای اندازه گیری سطح ویتامین D خود اقدام کنند، زیرا این عمل می‌تواند به تنظیم و اندازه مصرف مکمل کمک کند. این کار معمولا توسط دکتر محلی هم انجام میشود. دیرکس می گوید:

با این وجود باید توجه داشت که میزان ویتامین D در فصل های مختلف نیز متفاوت است. مثلاً اندازه گیری آن در ماه ژانویه نتیجه مشابهی با ماه سپتامبر در کشورهای شمال اروپا نشان نخواهد داد. سطوح آن در ماه ژانویه یا فکری به علت کمبود نور خورشید در پوست کم خواهد شد.

کاهش مرگ زودرس با ویتامین D.
5 (100%) 1 vote