skin

نکات مراقبت از چشمی که شما را درخشنده نشان میدهد

چشم ها یکی از مهمترین بخش های طرح صورت ماست. اما محیط اطراف آن جایی است که تاثیرات مراحل سالخوردگی طبیعی در آن بیشتر قابل توجه است. می‌توان گفت تمرین برای یک مراقبت پوستی روزمره بر نواحی اطراف چشم ها، همراه با عادات سالم ، به معنی این است که می توانیم تا جای ممکن با تاثیرات سالخوردگی مبارزه کنیم.

Daniel Ezra ،جراح پلک ، برخی از نکاتی که می‌توانید هر روز تمرین کنید تا جوان و درخشنده به نظر برسید را مطرح میکند:

از یک کرم با کیفیت بالا استفاده کنید

آسان ترین راه برای جوان نگه داشتن پوست اطراف چشم ها این است که با استفاده روزانه از یک کرم چشم عالی، آن را مرطوب نگه دارید. با بالا رفتن سن پوست قابلیت ارتجاعی و کلاژن طبیعی خود را از دست می‌دهد. به همین علت انتخاب یک کرم ضد پیری با کیفیت با اجزای طبیعی می‌تواند به کند کردن این روند کمک کند.


بیشتر بخوانیم: چگونه پوستي زيبا و سالم داشته باشيم؟!


از چشم به درستی محافظت کنید

خریدن یک عینک آفتابی با کیفیت که توان این را داشته باشد که ۱۰۰ درصد اشعه فرابنفش را مسدود کند ضروری است. جمع کردن چشم ها برای دوری کردن از نور خورشید باعث چروک های پنجه کلاغی و خطوط مشخصی می شود که باعث می شود پیر تر دیده شوید.

علاوه بر این اگر زمان زیادی صرف نشستن در پشت صفحه نمایش کنید ایده خوبی است که قانون ۲۰ – ۲۰ -۲۰ را تمرین کنید یعنی هر ۲۰ دقیقه ، به مدت ۲۰ ثانیه ، روی یک چیز با فاصله ۲۰ feet تمرکز کنید. این کمک می‌کند تا به اندازه نیاز به چشمتان استراحت بدهید و تاثیرات فشار دیجیتال روی چشم را کاهش دهید.

عادت های سالم را تمرین کنید

حدود ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه به اکثر بزرگسالان توصیه می‌شود. کسانی که خوب استراحت نمی کنند و خسته به نظر می‌آیند معمولا متوجه حضور ناخوشایند گودی های سیاه، پف کردن و تورم زیر چشم اند. به همین ترتیب سالم خوردن، رژیم مناسب و به مقدار کافی ورزش کردن ، بسیار مفید است.

بعضی از super food ها دارای ویژگی های مغزی مثل تقویت سلامت چشم مانند برگ سبزیجات سبز ، هویج ، پاپایا ، تخم مرغ،  انواع توت‌ها ، ماهی های آب سرد و…


بیشتر بخوانیم: چگونه در حين ورزش كردن از پوست خود مراقبت كنيم؟!


چای کیسه ای به کاهش قرمزی کمک می‌کند

چای کیسه‌ای به عنوان کمک کننده رفع پف زیر چشم شناخته شده اند. از آنجایی که آنها مقداری خاصیت ضد التهابی دارد و ورم و قرمزی را کاهش می‌دهند و همچنین پوست را تسکین می دهند.

عاقلانه است که مطمئن شوید  وقتی چای های کیسه ای پوستتان را لمس میکند سرد شدند تا از سوختگی جلوگیری کنید.

نمره شما به این پست