hair-straightening

هر آنچه که همه باید قبل از صاف کردن مو بدانند

صنعت مو هر سال با درمان های “انقلابی” جدید مو وارد می‌شود و گاهی اوقات در صدر بازی ماندن با اینها مشکل است. چگونه می توانیم درمان هایی پیدا کنیم که برای ما واقعا خوب هستند؟

صافی دائم مو یکی از آخرین مد های روز است. کراتین، پروتئین و بوتاکس که شما آن را می نامید، همه متعلق به همان دسته از درمان های مو هستند که بر روی موهای شما اعمال می شوند و بعد به منظور صافی دائم مو، به کمک اتو مو به موهای شما میچسبند. کل فرآیند به مدت ۴ ساعت طول می کشد و این به طول موها بستگی دارد و به مشتری ها قول داده می شود که موهایی نرم، درخشان و فوق العاده صاف تا ۱۲ هفته داشته باشند.

اول، دقت کنید که کمی بیشتر برای این درمان هزینه کنید چون خود محصول پر هزینه است و این فرآیند طولانی است، بنابراین آرایشگر شما ممکن است مجبور باشد نیمی از روز را با شما بگذراند. به یاد داشته باشید که این یک فرآیند بسیار ظریف است که شامل کار کردن با موی شما در دمای بالا است و شما بابت محصول و تخصص آرایشگر پول پرداخت می کنید، پس تحت تاثیر معاملات غیر قابل باور صافی مو قرار نگیرید.

دوم، هر کاری که می کنید، از فرمالدهید اجتناب کنید. این کار موی شما را صاف می کند اما به چه قیمتی این کار را انجام می دهد؟! فرمالدهید یکی از بدترین مواد درمانی است که گازهای سمی آزاد می کند و باعث سرطان میشود. تنفس فرمالدهید در هوا بسیار ناخوشایند است و در برخی افراد ممکن است باعث چشمان اشک الود، سرگیجه و سردرد شود و حتی می تواند باعث بیهوش شدن فرد شود.

برای ساده کردن این موضوع، فرمالدهید این کار را انجام می دهد اما آن ماده ای نیست که شما  بخواهید آن را تنفس کنید و یا به روش دیگری روی بدن خود بمالید. مواد درمانی مو حاوی فرمالدهید (مثل بیشتر انواع سنتی کراتین) در واقع می تواند باعث ایجاد اثرات جانبی زیادی مثل شکستگی مو، شوره سر و پوست چرب شود. ممکن است از ابتدا به این مسائل توجه نداشته باشید، با این حال در دراز مدت بیشتر قابل توجه خواهند بود. اگر قبل از انجام این کار موهایتان سفید شده است، احتیاط بیشتری بکنید چون این به آن معنی است که ممکن است بیشتر مستعد آسیب باشد.


بیشتر بخوانید:نکاتی در مورد سلامت مو


در عوض، مواد درمانی مو بدون فرمالدهید را انتخاب کنید مانند بوتاکس مو RG. مواد درمانی بدون فرمالدهید به اندازه ی مواد حاوی فرمالدهید موی شما را صاف نمی کنند. اما در آخر انتخاب با شماست. اگر شما از آن دسته از افراد هستید که به محیط و همچنین سلامتی بدن و موی خود اهمیت می دهد، حتما می خواهید که انتخابی ایمن داشته باشید. بوتاکس مو RG، در واقع با پر کردن پروتئین های کاهش یافته مو  و تعمیر مو به جای درمان شیمیایی آن کار می کند. برای زنان باردار ایمن است و شما مجبور نیستید تا چند روز پس از درمان برای شستن مویتان، صبر کنید. پس از گفتن این مطلب، باید توجه داشته باشیم که بوتاکس (RG) نتایج خوبی را ارائه می دهد و همچنین یک \”تقویت\” خاص دارد که حاوی کمی مواد شیمیایی است و می تواند به درمان برای موهای بسیار خشن آفریقایی و یا برای افرادی که مشتاق موهای فوق العاده صاف هستند، اضافه شود.

هر آنچه که همه باید قبل از صاف کردن مو بدانند
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]