چگونگی کنترل ویروس HIV !

نزدیک ۴ نفر از ۱۰ فرد مبتلا به عفونت HIV در ایالات متحده از این عفونت بی خبرند!

با توجه به پژوهشی که در روز دوشنبه منتشر شد، تقریبا ۴۰ درصد از موارد جدید HIV در ایالات متحده رخ می دهد، زیرا مردم نمی دانند آلوده هستند یا خیر! و حتی اگر آن ها این نسبت ها را دریابند، هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.

گزارش تهیه شده به وسیله ی مراکز، به منظور کنترل و پیشگیری این بیماری بر اساس داده های سال ۲۰۱۶ و اهداف تقویت استراتژی مشخص شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ، برای پایان دادن به این بیماری همه گیر در عرض ۱۰ سال است.

این استراتژی دارای دو رشته ی اصلی است : غربالگری گسترده تر و دسترسی بهتر به درمان از لحظه ای که آن ها حالت مثبت این بیماری را آزمایش می کنند.

این پژوهش نشان می دهد که ۳۸ درصد از عفونت ها که از HIV می آیند، مثبت بوده و افراد مبتلا از وضعیت خود آگاه نبودند و از طرف دیگر ۴۳ درصد از مردم با اینکه می دانستند آلوده شدند، دارو های ضد ویروسی استفاده نمی کردند و عفونت های باقی مانده از مردمی که درمان HIV را دریافت می کردند، آمده و هنوز ویروس سرکوب شده ای در آن ها وجود ندارد.

انتقاد CDC از وضعیت مالی، اجتماعی و حالت های دیگر برای افرادی که از دارو استفاده نمی کنند، صورت گرفت و این روزها دارو ها به طور معمول به شکل یک قرص روزانه با عوارض جانبی کمتر وجود دارند.

این پژوهش نشان می دهد که میزان عفونت از نیم میلیون نفر در ایالات متحده که دارو مصرف می کنند، کاهش یافته و ویروس ها سرکوب می شوند اما این احتمال که آن ها نمی توانند این بیماری را به دیگران منتقل کنند، صفر است.

آزمایش

این گزارش این چنین گفت که بیشترین گروهی که در معرض خطر قرار دارند، مردان همجنسگرا هستند، که تقریباً سه چهارم عفونت های جدید از مردانی که دارای رابطه جنسی با مردان دیگر هستند، می آید.

تقریبا حدود ۵ درصد از عفونت ها از مصرف بیش از حد دارو های درون وریدی، در میان مردان همجنسگرا می آید، در حالی که حدود ۱۰ درصد این عفونت ها به واسطه ی استفاده از داروهای تزریقی در میان افراد جامعه حاصل خواهد شد؛ در کل حدود ۱۲ درصد از این عفونت ها میان همجنسگرایان بود که در مجموع بیشترین میزان انتقال آن از میان افراد ۱۳ تا ۲۴ ساله بوده است.

دولت ترامپ اعلام کرده است که در سال مالی آینده ۲۹۱ میلیون دلار را برای مبارزه با ویروس HIV و ایدز که از سال ۲۰۱۳ به ۳۹۰۰۰ انتقال سالانه رسیده، سرمایه گذاری خواهد کرد و هدف اصلی وی این است که این میزان عفونت ها را به میزان ۷۵ درصد در طی ۵ سال و به میزان ۹۰ درصد در طی ۱۰ سال کاهش دهد.


بیشتر بخوانید : جزئیات چرخه زندگی HIV


رابرت ردفیلد رئیس صندوق بین المللی پول در مورد مقدار نسبی کم پولی که برای کار چند میلیارد دلاری که برای درمان ویروس های HIV مورد سوال قرار گرفته این چنین گفت که او مطمئن است که منابع لازم برای انجام این ماموریت در برنامه های بلند مدت قرار دارد و این مورد که پزشکان می خواهند روش غربالگری HIV را بررسی کنند به واسطه CDC مستقر در آتلانتا و جورجیا بیان شد.

یوجین مک کری، رئیس بخش مبارزه با ایدز و ویروس HIV این چنین گفت :

هر فرد بین سنین ۱۳ تا ۶۴ سال حداقل یکبار باید آزمایش جلوگیری از HIV را انجام دهد.

او در ادامه افزود : 

افرادی که در معرض خطر بیشتری قرار دارند، باید حداقل سالیانه آزمایش شوند. 

جاناتان مرمین در CDC که بر روی HIV و پیشگیری از گسترش این ویروس و بیماری های منتقل شده از راه های جنسی، سل و هپاتیت تمرکز دارد این چنین گفت که کلید این کنترل کمک به افراد برای کنترل ویروس HIV است و زمان لازم برای نزدیک شدن به بیمارانی که مشکل پرداخت، برداشت و استفاده از دارو های روزانه خود را دارند، به میزان کافی در نظر گرفته شده است.