راهکاری برای اثربخش‌تر شدن داروهای سرطان پستان

یک تحقیق جدید در زمینه ی کشت سلولی ، دریافته است که سطوح پایین تری از آمینواسید لوسین در رژیم‌های غذایی ممکن است باعث بهبود اثرات داروهای سرطانی شود.

لوسین ، یکی از اسیدآمینه های مورد نیاز بدن برای ساخت پروتئین ، ظاهرا در افزایش مقاومت به تاموکسیفن در سرطان سینه ، که پاسخ مثبت در تست استروژن دارد ، نقش اعجاب انگیزی ایفا میکند‌.

دانشمندان دانشکده ی پزشکی هاروارد شهر بوستون ، اخیرا این کشف “غیرمنتظره” را درباره ی گیرنده ی مثبت استروژن ( ER-positive ) در سرطان سینه به همراه همکارانِ مراکز تحقیقاتیِ دیگر انجام داده‌اند.

در تست‌های آزمایشگاهی ، آنها همچنین دریافتند که پروتئین SLC7A5 (پروتئین سطح سلولی ) ، که به سلول ها در جذب لوسین کمک می کند ، بر پاسخ سلول های سرطانی ER-مثبت به تاموکسیفن اثر می گذارد.

نویسندگان مقاله در تحقیقی که در مجله ی  Nature منتشر شد ، خاطر نشان می کنند که ” پروتئین SLC7A5 لازم و کافی است تا بتواند مقاومت در برابر تاموکسیفن را تأمین کند” و این مطلب را ارائه میکنند که پروتئین می تواند یک هدف بالقوه برای “غلبه بر مقاومت” به تاموکسیفن در سرطان پستان ER-مثبت باشد.

اثر استروژن بر سرطان پستان 

در حدود سه چهارم سرطان سینه، استروژن هورمون به رشد تومورها و گسترش آن کمک می کند .

این به همین خاطر است که سلول های سرطانی هم مانند سلول های سالم پستان ، دارای گیرنده های استروژن هستند که به آنها اجازه می دهد تا سیگنال های رشد از هورمون دریافت کنند. پزشکان معمولا با داروهای تاموکسیفن سرطان پستان ER-مثبت را درمان می کنند، زیرا فعالیت استروژن را در سلول های سرطانی متوقف می کند.

مقاومت تاموکسیفن و لوسین

با این حال، اگرچه سرطانهای پستان ER-مثبت ممکن است به تاموکسیفن پاسخ دهند، در بسیاری از موارد مقاومت در برابر دارو ایجاد میشود و خطر ابتلا به عود و متاستاز و یا گسترش بافت سرطانی افزایش می یابد.

 

به گفته ی Senthil K. Muthuswamy ، سرپرست نویسندگان مقاله و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد :

بیماران مبتلا به سرطان پستان ER مثبت که سرطان غدد درون ریز و متاستاتیک دارند، امید به زندگی بسیار پایین دارند.

از آنجا که برای این گزینه های درمانی ، جایگزین محدودی وجود دارد ، بقای متوسط این بیماران “معمولا کمتر از ۵ سال است.” 

اسیدهای آمینه ساختارهایی هستند که بدن برای تولید پروتئین از آنها استفاده می کند. به طور کلی ۲۰ مورد آمینواسید وجود دارد. از اینها، ۹ مورد ضروری هستند ؛  یعنی بدن باید آن را از طریق تغذیه بدست بیاورد چراکهخود بدن قادر به ساخت آنها نیست.

لوسین یک اسید آمینه ضروری است که برای ساخت پروتئین عضلانی اهمییت بالایی دارد. به طور کلی، به غیر از ذرت، غذاهای گیاهی حاوی لوسین کمتری از غذاهایی از جانوری هستند. گوشت خوک، ماهی، مرغ و گوشت گاو، نمونه هایی از رژیم‌های تغذیه ای هستند که سطوح بالاتری از لوسین دارند.

کاهش میزان لوسین رشد تومور را متوقف کرد

این واقعیت که سلول ها نمی توانند لوسین را سنتز کنند ، به محققان این فرصت را میدهند تا واکنش سلول های سرطانی ER مثبت را در سطوح مختلف اسید آمینه که تحت کنترلشان است ، کشف و بررسی نمایند. تست‌های آزمایشگاهی با استفاده از کشت سلولهای نمونه های انسانی سرطان پستان ER-مثبت نشان دادند که کاهش میزان لوسین باعث توقف تقسیم سلول های تومور می شود ، در حالیکه افزایش آن موجب ترویج تقسیمات این سلول‌ها می شود.

Muthuswamy می گوید که این نتایج ، به امکان توسعه مداخلات تغذیه‌ای برای کمک به افرادی که مبتلا به سرطان پستان ER مثبت هستند ، اشاره دارند. با این حال، او هشدار می دهد که این یافته ها به این معنی نیستند که پروتئین‌های جانوری رشد سلول های سرطان پستان را افزایش می دهد . تمام آنچه که آنها میگویند این است که کاهش لوسین در رژیم غذایی می تواند برای افرادی که مبتلا به سرطان پستان ER مثبت هستند مفید باشد.

او و تیمش مطالعات دیگری را شروع کرده اند تا ببینند آیا محدود کردن رژیم غذایی لوسین می تواند رشد تومور و یا پاسخ درمان را در یک مدل موش مبتلا به سرطان پستان ER مثبت کاهش دهد یا خیر.

 

نقش SLC7A5 در مقاومت تاموکسیفن

در دوره ی نهایی آزمایشات ، این تیم تحقیقاتی اثر لوسین در سلول های سرطان پستان ER-مثبت که مقاومت به تاموکسیفن ایجاد کرده بودند مورد بررسی قرار داد. آزمایش ها نشان داد که سلول های مقاوم ، حتی اگر میزان لوسین کم باشد، به رشد خود ادامه میدادند.

در یک آزمایش مشابه ، دانشمندان دریافتند که سلولهای مقاوم در برابر تاموکسیفن سطح بالایی از SLC7A5 دارند. سطوح بالاتری از این پروتئین حامل ، حتی در صورت کمیابیِ لوسین هم ، به سلول کمک میکرد تا لوسین بیشتری مصرف کند.

محققان در دوره‌ی نهایی آزمایشهای موش ، متوجه شدند که مسدود کردن SLC7A5 به کوچک شدن تومورهای ER-positive منجر میشود.

 

یک مطالعه بالینی دقیق و کنترل شده برای ارزیابی اثرات بالینی کاهش بالقوه ی لوسین مصرفی در رژیم غذایی در طی درمان ، از ارزش قابل توجهی برخوردار خواهد بود . چراکه یک نتیجه‌ی مثبت می تواند راهبرد مداخله ای ساده را ارائه دهد که می تواند برای مراقبت بهتر از این بیماران به ما کمک کند.