Cancer

درمان سرطان با گیاهان جزیره موریس؟!

یک مطالعه جدید نشان می دهد که گیاهان دارویی موجود در جزیره موریس دارای ترکیبات شیمیایی هستند که مانع انتشار سلول های سرطانی می شوند. گرچه علم پیشرفت های زیادی در درمان سرطان داشته است، هنوز راهی طولانی برای این موضوع وجود دارد. برخی از پژوهشگران، تحقیق هایی در مورد درمان های جدید و نوآورانه را شکل دادند. یک گروه تحقیقاتی از دانشمندان موریس، انگلستان و دانشگاه فدرال Far Eastern در ولادیوستوک، روسیه، با یکدیگر از پتانسیل گیاهان دارویی جزایر موریس برای درمان سرطان استفاده کرده اند. موریس گروهی از جزایر در اقیانوس هند است. به دلیل تکه تکه بودن جزایر به مجموعه ای از گیاهان و حیواناتی تبدیل شده اند که در جایی دیگری بر روی زمین وجود ندارد.

به گفته نویسندگان آخرین مطالعه انجام گرفته؛ بعضی از این گیاهان ممکن است به درمان سرطان مری کمک کنند. عوامل خاصی که منجر به سرطان مری می شوند، ناشناخته هستند، اما تحریک مزمن سلول های مری منجر به تغییراتی می شود که سرطان را ایجاد می کند. فاکتورهایی که ممکن است باعث تحریک سلول ها شوند عبارت اند از: بیماری رفلاکس معده (GERD)، سیگار کشیدن، چاقی و الکل. براساس گزارش موسسه تحقیقات سرطان آمریکا (AICR)، سرطان مری هفتمین شایعترین سرطان در مردان و ۱۳ در زنان است.

مطالعه گیاهان موریس با جنبه پزشکی

دانشمندان که در این تحقیق شرکت کردند، برای تجزیه و تحلیل عصاره گیاهان دارویی محلی مانند Acalypha Integrifolia ، Eugenia tinifolia و Labourdonnaisia ​​glauca که تنها در موریس رشد می کنند، دریافتند که مواد شیمیایی خاصی در این گیاهان وجود دارد که ممکن است دارای خواص ضد تومور باشند. آن ها کار خود را در مجله Acta Naturae منتشر کردند.

گیاهان حاوی ترکیبات شیمیایی می باشند که مانع تکثیر سلول های سرطانی با فعال شدن مسیر سیگنالی ۵AMP-activated kinase یا (AMPK) می شوند. این مسیر نقش مهمی در حفظ انرژی تحت استرس متابولیک ایفا می کند. تنظیم فرآیندهای متابولیسم اساسی باعث ایجاد مسیر سیگنالینگ AMPK می شود که یکی از مهم ترین اهداف درمانی برای بسیاری از بیماری های مزمن، از جمله سرطان می باشد. جستجو برای فعال کننده های AMPK یک مسئله پیچیده در انکولوژی مولکولی است.

Alexander Kagansky، یکی از نویسندگان این مطالعه، متخصص اپی ژنتیک سرطان و زیست شناسی کروموزومی و رئیس مرکز پزشکی ژنوم و رژنراتیو دانشکده زیست پزشکی FEFU می باشد، گفت:

جزیره موریس جزیره گنجینه تنوع زیستی جهانی است و این داستان یک فاجعه ادامه دار برای طمع انسانی، اشتیاق بیگانگان و نادیده گرفتن شگفتی های واقعی این سیاره که برای نجات جان انسان ها طراحی شده است. در حدود یک سوم گیاهان محلی در طب سنتی استفاده می شوند، اما هنوز شواهد علمی در مورد پتانسیل های درمانی در این گیاهان وجود ندارد، در حالی که نسل کشی طبیعت در چنین گونه از این گیاهان مشهود است. 

تیم تحقیقاتی بین المللی از نیاز فوری به بررسی تنوع زیستی خبر می دهد.

تا کنون، تنها ۱۵ درصد از گونه های گیاهی جزیره برای خواص دارویی مورد بررسی قرار گرفته اند که هنوز هم در این زمینه از بسیاری از کشورها بهتر می باشد.

Kagansky، اضافه می کند که سرطان مری یک نگرانی جهانی است که وابسته به رژیم های مدرن و شیوه زندگی می باشد. شیمی درمانی ممکن است زندگی فرد را برای مدت زمان محدودی طولانی کند، اما ماه های اضافی که افراد سپری می کنند ممکن است دردناک باشند زیرا داروها سمی می باشند و باعث عوارض جانبی می شوند که کیفیت زندگی را بدتر می کند. به گفته این پژوهشگر، سرطان مری و آدنوکارسینوم ششمین علت مرگ در سرطان های انسانی در سراسر جهان می باشد. آدنوکارسینوم نوعی سرطان است که در غدد شروع می شود اما ممکن است به اندام های مختلف گسترش یابد. درمان ها بستگی به محل، اندازه و مرحله تومور دارد.

آینده دارو وابسته به تنوع زیستی است

تیم تحقیقاتی عصاره های گیاه موریس را بر روی سلول های دو نوع تومور بدخیم که از افراد گرفته شده اند، آزمایش می کند. سه تا از پنج ترکیب گیاهی به طور زیستی رشد سلول های سرطانی مری را مهار می کنند.

بسیاری از مردم در سراسر جهان سرطان را با استفاده از گونه های گیاهی که در قرن ها در طب سنتی شناخته شده اند، درمان می کنند. بسیاری از محققان همچنین معتقد اند که زیست پزشکی مدرن باید بر روی یافتن ترکیبات ضد سرطان جدید از منابع طبیعی مانند گیاهان، قارچ ها و باکتری ها تمرکز کند. Kagansky، استدلال می کند که آینده پزشکی در سراسر جهان بستگی به حفظ تنوع زیستی دارد. او تاکید می کند که تعداد کل گونه های زنده در حال کاهش است و فعالیت های انسانی مانند تولید چوب، انرژی و مواد غذایی مسئول این کاهش می باشد.

شور و شوق این دانشمند برجسته او را تبدیل به موسس سازمان Bio2Bio، که هدف این سازمان حفاظت از تنوع زیستی و طبیعت در سطح بین المللی، حفظ ترکیبات بیولوژیک، و ایجاد پایگاه داده ها از مولکول های طبیعی برای ادغام طب سنتی با پزشکی مدرن است.

Alexander Kagansky، می گوید:

تحقیقات ما باید به نفع بشریت تمام شود و شواهدی را نشان می دهد که به سطح مکانیکی مردم به مواد شیمیایی طبیعی وابسته می باشد که در نتیجه تحقیقات ما باعث کاهش سطح مرگ و میر و کاهش رنج فرزندان و والدینمان خواهد شد.