پروبیوتیک ها به علائم بیماری تب یونجه کمک میکنند.

تحقیقات دانشگاه گریفیت نشان می‌دهد بیمارانی که از رینیت آلرژیک و (التهاب مخاط بینی) رنج می‌برند یا به صورت دیگر کسانی که دچار تب یونجه هستند، می‌توانند به طور خاص از مکمل‌های پروبیوتیکی برای بهبود علائم خود بهره‌مند شوند. در مطالعه ای که توسط Winclove Probiotics انجام شده است، تیم تحقیقاتی گریفیت در موسسه بهداشتی Menzies Health Institute QLD هشت هفته به طور کامل با یک مکمل پروبیوتیک چند گونه از علائم خاص رینیت آلرژیک  در برخی از گروه بیماران مورد مطالعه کاهش داده شده است و این کار توسط داروهای پروبیوتیک انجام شده است. این مطالعه که در ژورنال ژنتیک منتشر شد نشان داد که بیشتر بیماران آلرژی حدود ۶۴% بهترین نمره ی بهبود عملکردی را در این موسسه داشتند و به این درمان پاسخ مثبت دادند.

دکتر پیت اسمیت، از اعضای خدمات آلرژیک کویینز لند و یکی از اعضای تیم مطالعه گفت:

با وجود اینکه همه افراد مبتلا به آلرژی دارای علائم آلرژیک مشابه نیستند، مطالعه ما ممکن است به ما امکان شخصی سازی پروبیوتیک ها را برای افراد مبتلا به رینیت آلرژیک فصلی فراهم کند.

دکتر نیک وست از دانشگاه گریفیت می افزاید:

 شواهدی مبنی بر نقش پروبیوتیک ها در آنرژی همچنان در حال افزایش است.

دکتر وست گفت:

 نتایج حاصل از مطالعه به ما این امکان را می‌دهد تا تحقیقات هدفمندی را انجام دهیم تا راهکارهایی را پیدا کنیم که افراد بتوانند در فصل گرده افشانی از آن استفاده کنند.

تب یونجه یک بیماری مزمن است که تا ۳۰ درصد از جمعیت جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است و بر کیفیت زندگی آنها تاثیر جدی گذاشته است. گزینه های درمانی فعلی پرهزینه می باشد و علت اصلی این اختلاف را هم برطرف نمی‌کند.

با هدف کمک به مبتلایان به این آلرژیک، تیم تحقیقاتی اختلافات سیستم ایمنی بدن را بین پاسخ دهندگان و افراد غیر پاسخگو به این پروبیتیک ها مورد بررسی قرار داده است و هم اکنون در حال انجام یک کارآزمایی بالینی در مورد مکمل های پروبیوتیک است که شامل پروفایل ایمنی بیشتر  برای افراد مبتلا به تب یونجه خواهد بود.