running

۵ قانون برای دویدن

همه میدانند که چگونه باید بدوند، اما بیشتر از پوشیدن یک جفت کفش دویدن و بیرون رفتن از خانه لازم است. در اینجا برخی از قوانین کلیدی برای دویدن آورده شده است که در طول مسیر به شما کمک می‌کند.

با دکتر خود مشورت کنید

اگر شما برخی مشکلات پزشکی داشته‌اید و یا نگران دویدن هستید، توصیه می‌شود که به دکتر خود برای معاینه پزشکی مراجعه کنید تا از هرگونه مشکلی جلوگیری کنید. اکثر مردم نیازی به این کار ندارند، ولی راه خوبی برای رفع شک و تردید های شماست. کفش های خود را سازماندهی کنید زیرا دویدن می‌تواند وزن را روی مفاصل، ماهیچه ها و تاندون های شما قرار دهد، پس مطمئن شوید که شما یک جفت کفش مناسب دارید که از آن در جلوگیری از بعضی از ضربات استفاده کنید. کفش هایی که برای ورزش های دیگر مثل تنیس ساخته شده‌اند، ایمنی و حفاظتی که شما نیاز دارید را تامین نمیکنند، بنابراین خریدن کفش به خصوص برای دویدن ، ارزش آن را دارد که از ناراحتی و آسیب در آینده جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید:راه هاي پيشگيري از آسيب هاي جدي به هنگام ورزش كردن


گرم کردن

با گرم کردن خود به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از دویدن، شما از قبل بدن خود را برای حرکات سخت‌تری آماده می‌کنید. افزایش ضربان قلب و استراحت کردن ماهیچه های شما عملکرد بهینه را ممکن می‌سازد. و به یاد داشته باشید بعد از آن بدن خود را سرد کنید چون این به بهبود ماهیچه ها کمک می‌کند.

نگران زمان یا مسافت نباشید

ساعت مچی GPS یک ابزار خوب برای دویدن است ولی، هنگامی که برای اولین بار شروع به دویدن میکنید، نگران دویدن برای مدت زمان معینی یا یک فاصله سختگیرانه و ثابت نباشید. در عوض، هدف رسیدن به نقطه عطفی باشد که میتواند تغییر کند و بعد از هر چندبار دویدن اندکی پیشرفت کند.

روش های ترکیب شده

شروع کردن ورزشی که بدن شما به آن عادت ندارد، همیشه در ابتدا موجب میشود که احساس ناراحتی کنید، پس به جای استفاده از روش همه یا هیچی، روش ترکیبی دویدن و پیاده روی را انجام دهید.با ۴۵ ثانیه دویدن یا یک دقیقه راه رفتن شروع کنید و سپس به تدریج آن را بالا ببرید، به آرامی زمان دویدن بین وقفه ها را افزایش دهید تا زمانی که آنها را به طور کلی متوقف کنید. این به بدن شما کمک می‌کند که سریعتر با روال جدید دویدن سازگار شود.

۵ قانون برای دویدن
۵ (۱۰۰%) ۳ vote[s]