mustard

درباره روغن خردل چه باید بدانیم؟

روغن خردل از بذر گیاهان خردل به وجود می‌آید و غنی از اسیدهای چرب تک‌ سیرنشده است که به نظر می‌رسد احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی را کاهش می‌دهد. با این حال، پخت و پز با روغن ممکن است خطرات جدی را برای افراد، به خصوص برای کودکان ایجاد کند. مردم از روغن خردل در آشپزی و طب جایگزین استفاده کرده‌اند؛ در غذاهای آسیایی به ویژه هند، رایج است. طعم قوی روغن از ترکیبی می‌آید که در ترب کوهی و واسابی نیز یافت می‌شود. روغن خردل غنی از اسیدهای چرب تک‌ سیرنشده می‌باشد و همچنین حاوی ترکیباتی است که ممکن است دارای خواص ضد التهابی باشد. با این وجود، استفاده از روغن خردل بحث برانگیز است و خطرات بالقوه مصرف آن بسیار بزرگ می‌‎باشد که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، استفاده آن در آشپزی را ممنوع کرده است. این مقاله در مورد مزایا و خطرات استفاده از روغن خردل بحث خواهد کرد.

مزایای قلبی و عروقی 

روغن خردل غنی ازاسیدهای چرب تک‌ سیرنشده است. محققان مداوماً کشف کرده‌اند که وجود اسیدهای چرب تک‌ سیرنشده در رژیم غذایی، می‌تواند خطر بیماری قلبی-عروقی را کاهش دهد. یک بررسی سیستماتیک یافته است که افرادی که رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب تک‌ سیرنشده، فشارخون پایین و چربی کمتری از سایر افرادی که کمتر از این اسید مصرف می‌کردند، داشته‌اند. میزان بالای چربی بدن و فشارخون بالا، ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد؛ درحالی که روغن خردل حاوی مقادیر بالای این اسیدهای چرب هستند، آووکادو و روغن زیتون، حاوی مقادیر بیشتری نیز می‌باشند. توجه داشته باشیم که این مزایای بالقوه در مقایسه با سایر عواملی که بر خطر قلبی و عروقی تأثیر می‌گذارد، بسیار کوچک‌تر است. مصرف روغن خردل، یک رژیم غذایی ناسالم و نبود فعالیت جسمانی را جبران نخواهد کرد.


بیشتر بخوانید: روغن زیتون از پوست شما در برابر نور خورشید محافظت می کند!


پتانسیل ضد التهابی

روغن خردل حاوی ترکیباتی است که می‌تواند برای کاهش التهاب مفید باشد: ایزوتیوسیانات آلیل. یک مطالعه نشان داد که ایزوتیوسیانات آلیل دارای خواص ضد التهابی است. نویسندگان در این پژوهش، این اثر در کشت سلولی خود را ذکر کردند. با این حال، آن‌ها همچنین دریافتند که اثر ضد التهابی در موش بسیار ضعیف‌تر است. نتایج تحقیقی که اخیراً صورت گرفته است، نشان می‌دهد که ایزوتیوسیانات آلیل باعث کاهش التهاب می‌شود و دارای مزایای فراوانی در موش‌های مبتلا به التهاب روده بزرگ می‌باشد. التهاب یک مشخصه برای طیف گسترده‌ای از مشکلات سلامتی است و می‌تواند موجب بروز بسیاری از علائم شود. اگر ایزوتیوسیانات آلیل بتواند التهاب را کاهش دهد، پس روغن خردل نیز می‌تواند به درمان این مسائل کمک کند؛ اگرچه در حال حاضر شواهد بسیار کمی برای حمایت از این ایده وجود دارد.

تغذیه

خردل گیاه بومی در اروپا است. انواع مختلفی وجود دارد و دانه‌ها و بذرها، اجزاء بسیاری از مواد غذایی و چاشنی‌ها می‌باشد. تولید روغن خردل شامل رنده کردن یا خرد کردن این دانه است. روغن آن بسیار قوی‌تر از چاشنی آن یعنی خردل است. روغن خردل عمدتاً از اسیدهای چرب تک‌ سیرنشده تشکیل شده است. در هر ۱۰۰ گرم روغن خردل مقادیر زیر وجود دارد:

  • ۵۹ گرم اسیدهای چرب تک‌ سیرشده
  • ۲۱ گرم اسیدهای چرب سیر نشده
  • ۱۱ گرم اسیدهای چرب اشباع شده

ایزوتیوسیانات آلیل در روغن خردل، طعم خردل را قوی‌تر می‌کند و ممکن است برخی از مزایای سلامتی را نیز به همراه داشته باشد. این ترکیب همچنین در غذاهایی مانند واسابی و ترب کوهی وجود دارد.

خطرات و عوارض جانبی

روغن خردل ممکن است یک خطر جدی به همراه داشته باشد، چراکه حاوی سطح بالایی از اسید اروسیک است؛ این اسیدهای چرب تک‌ سیرنشده در چندین روغن یافت می‌شود. در دوزهای کم، اروسیک اسید ایمن است اما سطوح بالاتر ممکن است خطر آفرین باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که در طول دوره‌های طولانی، اسید اروسیک ممکن است باعث ایجاد بیماری قلبی به نام myocardial lipidosis شود. مشخص نیست که آیا انسان نیز همان اثر را تجربه می‌کند یا خیر، اما سطوح بالای اسید اروسیک ممکن است به گروه‌های خاصی نظیر کودکان آسیب برساند.

درباره روغن خردل چه باید بدانیم؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote