اهمیت تغذیه از شیر مادر در اولین ساعت تولد نوزاد

امروزه کشورهای سرتاسر دنیا ، هفته ی جهانی تغذیه از شیر مادر را جشن میگیرند . اما امسال بر اهمییت شیردهی در ساعت اولیه ی تولد تاکید دارند.
هفته ی جهانی شیردهی (WBW) سال ۲۰۰۷ ، تغذیه از شیر مادر در ساعت ابتدایی تولد را تحسین و تشویق میکند ؛ چراکه تحقیقات نشان میدهند که آغاز زودهنگام و منحصربفرد شیردهی به مدت ۶ ماه میتواند به حفظ زندگی منجر شود.
دلیل هفته ی WBW در سال جاری عبارت است از : تغذیه از مادر در اولین ساعتِ زندگی ؛ حفظ میلیون ها نوزادِ تازه متولد !

هفته جهانی تغذیه از شیر مادر به واسطه تعدادی از سازمان های جهانی و ملی ، از جمله سازمان بهداشت جهانی (WHO) پشتیبانی می شود . این سازمان‌ها علاقمند به افزایش آگاهی در مورد اهمیت تغذیه از شیر مادر بلافاصله پس از تولد هستند ، که دلیل آن مزایای سلامتی مادام العمر برای دریافت اولیه‌ی شیر مادر یا همان آغوز است ، “غذای کامل برای هر نوزاد”.

 

مادر و نوزاد ، شیردهی

مقاله ای در سال ۲۰۰۶ که در مجله ی Pediatrics منتشر گردیده است نشان میدهد که ۴۱ درصد از نوزادانی که در ماه اول زندگی میمیرند ، ممکن بود در اثر تغذیه از شیر مادر در ساعت اولیه تولد ، جانشان حفظ شود !

سازمان WHO نیز گفته است که تغذیه از آغوز در ساعت اولیه ی تولد باعث افزایش احتمال ادامه ی روند تغذیه از مادر میشود که برای آنها سرآغازی برای مبارزه در برابر سوء تغذیه به حساب می‌آید. امروزه ۱۷۰ میلیون کودک مبتلا به سوذ تغذیه و زیرِ‌خطِ وزن در دنیا وجود دارد که هرسال ۳میلیون نفر از آنها جان خود را از دست میدهند.

 

آغوز ، ماده‌ای غنی از مواد مغذی برای نوزاد !

آغوز ، یک ماده ی چسبنده به رنگ سفید-زرد است که از سینه های مادر بلافاصله پس از زایمان ترشح میشود . این ماده غنی از آنتی‌بادی‌ها و مواد غذایی ضروری است. با این حال ، در بسیاری از فرهنگ‌ها ، از مزایای سلامتی آن صرف نظر میکنند و آن را دور میریزند.
به گفته‌ی WHO ، براساس استانداردهای رشد کودکان در WHO و چگونگی تغذیه از آغوز در ساعت اولیه‌ی تولد ، نوشاندنِ آب یا دیگر مایعات به نوزادانِ تازه متولد ، آنها را از یک آغاز خوب زندگی منع و در برابر اندازه های استاندارد ایستادگی میکند.
شیردهی در ساعت اولیه تولد و یا پس از آن برای مادر نیز فوایدی دارد ؛ ازجمله بهبود شیردهی و کاهش خونریزی‌ها.
امسال ، طرح تغذیه از شیر مادر در ساعت اول تولد به عبارت دیگری نیز مرتبط است : خوش‌آمدگویی ایمن به نوزادان!
باوری که پشت این طرح است عقیده بر تشویق متخصصین سلامت به محافظت در اولین ساعت تولد و کمک به مادر و نوزاد در ارتباط طبیعی آنها دارد. راه های بلامانع و به حداکثر رساندن شانس نوزاد بستگی به سینه و تحریک شیردهی دارد.

Rebecca Mannel ، رئیس انجمن مشاوره تغذیه بین المللی (ILCA)، گفته است که نوزادان برای پیدا کردن پستان برنامه ریزی شده اند و اغلب آنها در هنگام قرار گرفتن بر قفسه سینه مادر و ارتباط پوست و پوست ، به صورت غریضی سینه مادر را پیدا میکنند.

وی افزود:

نوزادان از همه پنج حس برای کشف جهان مادرشان استفاده می کنند. آنها از چشمان خود برای حفظ چهره مادران خود ، گوش های خود برای ارتباط صدای خود با چهره و حس بویایی خود برای یافتن آنها و پستان مادر استفاده می کنند.

نوزادان احساس چِشایی بسیار قوی نیز دارند و این احساس چشایی قوی ، در خصوص طعم شیر مادر بسیار صدق میکند.

به گفته ی Mannel :

هنگامی که مادران ، نوزادان خود را بلافاصله پس از تولد در آغوش نگه می دارند و ارتباط پوستی برقرار میکنند ، نوزادان آنها گرم میشوند . میزان قند ، تنفس و میزان اشباع اکسیژن خون را تنظیم می کنند و از احساس درد شدید در نوزاد جلوگیری میشود. نوزادانی که این تجربه را دارند کمتر گریه می کنند و آرامتر هستند.

سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی اخیرا ابراز نگرانی کرده اند که تغذیه با شیر مادر در مناطق آسیا و اقیانوس آرام کاهش یافته است  و این امر زنده ماندن نوزادان و کودکان را سخت ترکرده است . آنها خواهان اطلاع بیشتر والدین از خطرات استفاده از مکمل های جایگزین شیر مادر هستند .

 

یافته های آماری مقالات

در کنفرانسی در شهر manila در شهر Philipine ، کارشناسان یک مجمع پزشکی بیان کردند که تغذیه با شیر مادر به کاهش مرگ و میر کودکان منجر میشود . آنها آمار کودکان شهر Cambodia را نشان دادند‌. این شهر جایی است که مرگ و میر کودکان به طرز چشمگیری ناشی از یک اپیدمی تغذیه مداوم و موفق با شیر مادر کاهش یافته است.

براساس یک گزارش از یکی از خبرنگاران BBC ، بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵، نسبت مادران کامبوجی که حداقل تا ۶ ماهگی به نوزاد خود شیر میدادند ، از ۱۰درصد به ۶۰ درصد افزایش یافت . به گفته سازمان بهداشت جهانی ، این آمار در کل آسیا در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد است.

مرگ نوزادان در Cambodia در یک مقیاس زمانی بیشتر از ۳۰ درصد کاهش یافت ، این مطلب را سازمان WHO  افزایش قابل توجهی از تغذیه از شیر مادر را در این شهر گزارش داده است.

به گفته ی خبرنگار BBC ، پوسترهای بزرگ که نشان از شیردهی مادر هستند ، بسیار رایج بوده و دولت در نواحی مختلف شهر و روستاها جایگاه های دلنشینی مختص شیردهی فراهم آورده است.

سخنگوی یونیسف خطاب به BBC گفته است که میانگین خانواده ها در جهانِ توسعه‌یافته معتقد هستند که تغذیه با شیر بطری (شیر خشک) برای نوزاد بهتر از تغذیه با شیر مادر است. تغذیه با شیر مادر مخصوصا برای نوزادان متولد شده در شهرها و روستاها حائز اهمییت است ، چراکه کیفیت آب نامطمئن است و می تواند سبب حفاظت آنها از تغذیه نامناسب شود.

به گفته ی کارشناسان توسعه کودک ، تغذیه با شیر مادر ، نه تنها کسانی که در کشورهای در حال توسعه هستند ، بلکه برای همه ی کودکان سودمند است. این عمل ، پیشرفت های شناختی را بهبود می بخشد و به عنوان مثال خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.