رابطه‌ی غذاهای دریایی و مادران باردار.

اسید چرب امگا ۳ که در غذای حاوی روغن ماهی و کتان یافت می شود، ممکن است به عنوان غذایی برای سلامت قلب شناخته شود. اما باید به این توجه داشت که زنان باردار و نوزادان حیاتی هستند. این مواد مغذی مهم باعث کاهش خطر ابتلا به افسردگی در مادران، وزن بهتر نوزاد در هنگام تولد به علاوه باعث پیشرفت عملکرد مغز می‌شود و احتمالا از خطر ابتلا به آسم جلوگیری می کند. اما چیزی که هنوز دقیقا مشخص نیست این است که شما در روز چه مقدار از این مواد باید مصرف کنید.

محققان برای مطالعه در اسپانیا نزدیک به بیست هزار مادر و نوزاد را در سه ماهه اول بارداری تا تولد ۵ سالگی کودک مورد بررسی قرار دادند. محققان دریافتند که خوردن مقادیر زیادی از ماهی های چرب در دوران بارداری ممکن است مزایای بالایی، از جمله بهبود عملکردهای شناختی و برخی از محافظت ها برای جلوگیری از ابتلا به طیف اوتیسم داشته باشد. مزایای خوردن ماهی زمانی بهتر خود را نشان داد که مادران در طول روز ۳ اونس معادل ۲۸/۷۵ گرم ماهی مصرف کردند. این مقدار تعیین شده برای جلوگیری از مصرف جیوه بیش از حد موجود در ماهی ها در اداره ایمنی مواد غذایی اروپا می باشد اما نشانه ای وجود ندارد که مصرف جیوه موجود در ماهی ها تاثیر منفی بر روی دیگر مزیت های مصرف ماهی داشته باشد. مقدار ماهی توصیه شده در مطالعات اسپانیایی بیشتر از ایالات متحده آمریکاست. دستورالعمل هفتگی غذایی که برای زنان باردار توصیه می شود به این صورت است که آنها باید ۸ تا ۱۲ اونس حدود ۲ تا ۳ وعده از انواع غذاهای دریایی جیوه استفاده کنند.

طبق تحقیقات منتشر شده در نشریه Nutrient بسیاری از زنان آمریکایی این موضوع را نادیده می‌گیرند، که این خود باعث ایجاد خطر برای سلامتی کودکان شان می شود. بسیاری از منابع امن غذایی، مانند: ماهی قزل آلا (بهتر است و وحشی باشد) آنچوی، ساردین، ماهی قزل آلای پرورشی و صدف ها برای لذت بردن و سالم ماندن وجود دارد. این ماهی ها درصد جیوه کمتری دارند که قابل چشم‌پوشی هستند.

ماهی هایی که باید از خوردن آنها جلوگیری کرد:

  1. ماهی تن چشم‌درشت
  2. شاه ماهی خال خالی
  3. مارلین
  4. ماهی کراواتی نارنجی
  5. کوسه ماهی
  6. اره ماهی
  7. کاشی ماهی

اگر به اندازه کافی ماهی مصرف نکنیم، مصرف مکمل ها می تواند شکاف ایجاد شده در اثر کمبود امگا ۳ را پر کند. اما این را به یاد داشته باشید که در مورد مصرف مقدار مناسب ماهی حتماً باید با پزشک معالج خود صحبت کنید.