diet

چه رژیم غذایی برای زنان مناسب است؟

پژوهش های جدید که تقریبا در طول ۲ دهه انجام گرفته، نشان می دهد رژیم دارای چربی کم برای سلامتی زنان مفید است. رژیم غذایی با چربی کم که شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات باشد برای مدت طولانی برای سلامتی سودمند است. مطالعات پیشین در موش ها یافته است که رژیم غذایی با چربی زیاد باعث به وجود آمدن تومورها و غده های بیشتری به نسبت رژیم غذایی با چربی کم می گردد. برخی از این مطالعات به طور خاص به سرطان روده ی بزرگ اشاره داشتند، در حالی که برخی دیگر نشان دادند که رژیم غذایی با چربی بالا موجب رشد تومور در مدل های موشی سرطان پستان می شود.

اخیرا، مطالعات درباره ی انسان ها حاکی از آن است که دنبال کردن رژیم غذایی با چربی کم می تواند موجب بهبود سلامتی و افزایش طول عمر زنان گردد. زنانی که تشخیص داده شده که مبتلا سرطان پستان اند.


بیشتر بخوانید:رژیم غذایی مناسب برای کبد چرب


در ادامه ی این پژوهش ها، Ross Prentice دارای مدرک دکتری و از اعضای مرکز تحقیقات سرطان  Fred Hutchinson و آمارهای زیستی در سیاتل، ایالت واشنگتن و همکارانش به منظور بررسی بیشتر فواید رژیم کم چربی در Women’s Health Initiative یا به اختصار (WHI) در ادامه ی این پژوهش ها آزمایش هایی را طراحی نمودند تا فواید این رژیم را برای زنان یائسه نیز بررسی نمایند. دانشمندان به طور خاص پنجاه هزار زن یائسه را به مدت ۲ دهه مورد آزمایش قرار دادند و این تلاشی برای تعیین آثار رژیم غذایی با چربی کم بر سرطان سینه، روده ی بزرگ و خطر بیماری قلبی بود.

تیم مذکور یافته های خود را در ژورنال تغذیه منتشر نمودند.

نتایج مطالعات بعد از بیست سال

محققان در ابتدا این پژوهش را با نام “آزمایش اصلاحی رژیم غذایی” در سال ۱۹۹۳ انجام دادند. در همان زمان، Prentice و همکارانش، تعداد چهل و هشت هزار و هشتصد و سی و پنج زن یائسه ساکن آمریکا را ثبت نام کردند و ۴۰ درصد از آن ها را به پیروی از رژیم کم چربی تشویق نمودند که هدف، مصرف بیشتر سبزیجات، میوه ها و غلات بود. شصت درصد دیگر به رژیم معمول خود ادامه دادند.

پس از یک دوره پیگیری متوسط ۸٫۵ ساله، تفاوتی از نظر خطر مبتلا شدن به سرطان روده ی بزرگ، سرطان سینه و بیماری عروق کرونری قلب در گروه مورد آزمایش و گروه کنترل مشاهده نشد.


بیشتر بخوانید:رژیم غذایی پالئو و کمک آن به بهبودی ام اس..!


اگرچه پس از پیگیری حدودا بیست ساله، دانشمندان آثار ماندگاری را مشاهده نمودند که به شرح زیر است:

  • زنانی که تجربه ی سرطان سینه را داشتند و رژیم مذکور را رعایت نمودند، با افزایش استفاده از سبزیجات، میوه و غلات در حدود ۱۵-۳۵ درصد کمتر به هر علتی جان خود را از دست دادند.
  • زنان در گروه مورد آزمایش، ۱۳ تا ۲۵ درصد کمتر احتمال ابتلا به دیابت وابسته به انسولین را داشتند.
  • زنانی که در ابتدای آزمایش، سابقه ی بیماری قلبی عروقی و فشار خون نداشتند، ۱۵ تا ۳۰ درصد کمتر احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را در طی این دوره داشتند.

Prentice می گوید: “آزمایش اصلاح رژیم غذایی WHI برای سال ها بینش تغذیه [سالم] و پیش گیری از بیماری را در اختیار زنان قرار داده است. آخرین نتایج از نقش مواد مغذی در سلامت کلی حمایت می کند و نشان می دهد که رژیم غذایی با چربی کم سرشار از میوه، سبزیجات و دانه های غلات می باشد که دارای خواص درمانی بوده و هیچ گونه عوارض جانبی مشاهده نمی شود.”


بیشتر بخوانید:آیا رژیم غذایی و ورزش بر عدم ابتلا به دیابت بارداری در مادران تاثیر دارد؟


نقاط قوت و محدودیت های این مطالعه

نویسندگان همچنین به نقاط قوت و محدودیت های مطالعه اشان اقرار نمودند.

آن ها می گویند که طرح تصادفی، کنترل شده و مدت زمان پیگیری طولانی مدت این آزمایش موجب گشته که نیروی محرک به حداقل رسیده و نتایج قوی تری حاصل گردد. پژوهشگران بیان می کنند که چنین صفاتی در تحقیقات تغذیه ای متداول نیست.

با این حال، برخی از محدودیت های این آزمایش شامل این واقعیت است که این کارآزمایی، کاهش کل میزان چربی را هدف قرار داده اما به طور خاص کاهش چربی اشباع یا غیر اشباع را شامل نمی شود. علاوه بر این، پزوهشگران افزایش تمام انواع غلات را به طور خاص پیشنهاد نمی دهند اما به طور کلی مصرف غلات را توصیه می کنند.


بیشتر بخوانید:چرا ما به دست فرگشت چاق شدیم؟


نویسندگان نتیجه گرفتند که: “با این وجود، کاهش چربی در رژیم غذایی با افزایش مصرف سبزیجات، میوه و غلات موجب به وجود آمدن فوایدی در ارتباط با سرطان سینه، [بیناری عروق کرونر قلب] و دیابت بدون عوارض جانبی می گردد.”

Garnet Anderson دارای مدرک دکترا، معاون ارشد رییس و مدیر بخش علوم بهداشت عمومی Hutchinson، در مورد این یافته ها اظهار نظر می کند. Anderson همچنین محقق اصلی مرکز هماهنگی بالینی WHI می باشد.

وی اظهار می دارد:

تعداد قابل توجهی از رژیم های جدید و روندهای تغذیه می توانند به مردم کمک کنند. افرادی که به سادگی می خواهند بدانند که: “من چه چیزی باید بخورم؟” در حالی که رژیم های متعددی وجود دارد و مزایای کوتاه مدتی همچون کاهش وزن ارائه می دهند. این مطالعه به صورت علمی آثار سلامتی بلند مدت یک رژیم کم چربی را تایید می نماید.”