tomatoes

خوردن گوجه‌فرنگی کیفیت اسپرم را افزایش می‌دهد!

طبق پژوهش‌های جدید دانشگاه شفیلد، کیفیت اسپرم‌ها تنها با یک مکمل غذایی ساده حاوی ترکیبی که در گوجه‌فرنگی‌های پخته شده یافت می‌شود، بهبودپذیر است. این کشف جدید می‌تواند دیدگاه مردانی با مشکلات باروری را تغییر داده و به راه و روش‌های بهتری به منظور کاهش تأثیر مخرب زندگی مدرن بر سلامت تولیدمثلی، منجر شود. از میان همه نمونه‌های ناباروری، تقریباً ۴۰ تا ۵۰ درصدشان بدلیل ناباروری مرد می‌باشد. نخستین آزمایش‌ تصادفیِ دوسوکور انجام شد تا تأثیر این ترکیب رژیمی را در مردان برآورد کنند؛ این ترکیب نامش لاکتولیکوپن می‌باشد.

این آزمایش به رهبری آلن پِیسی، پروفسور تولیدمثل آندرولوژی و رئیس دپارتمان تومورشناسی و متابولیسم دانشگاه شفیلد و دکتر لیز ویلیامز، متخصص تغذیه انسان در دانشگاه شفیلد، صورت گرفت. این تیم کشف کرد که می‌توان نسبت اسپرم با مورفولوژی (ریخت‌شناسی) سالم را افزایش داد و اسپرم‌هایی با شناگری سریع را حدود ۴۰ درصد بالا برد. لیکوپن را می‌توان در برخی از میوه‌ها و سبزیجات یافت، اما منبع اصلی آن در رژیم غذایی، از گوجه‌فرنگی بدست می‌آید. لیکوپن رنگدانه‌ای است که به گوجه‌فرنگی‌ها رنگ قرمز می‌دهد، اما لیکوپن رژیمی جذب بسیار کمی در بدن انسان دارد، بنابراین ترکیبی که در آزمایش مورد استفاده قرار گرفت، یک فرمولاسیون تجاری در دسترس به نام لاکتولیکوپن بود که توسط کمبریج FutureYou طراحی شده بود تا فراهمی زیستی را بهبود ببخشد.

این آزمایشِ ۱۲-هفته‌ای که توسط دکتر ویلیامز طراحی شده بود، شامل ۶۰ داوطلب سالم ۱۹-۳۰ ساله میشد. نیمی از داوطلبان از مکمل‌های لاکتولیکوپن و نیمی دیگر از دارونما (قرص‌های ساختگی و مصتوعی)، روزانه به مدت ۱۲ هفته مصرف کردند. نه محققان و نه داوطلبان خبر نداشتند که چه کسی تحت درمان با لاکتولیکوپن و چه کسی دارونما را دریافت می‌کند. نمونه‌های اسپرم و خون در آغاز و پایان آزمایش جمع‌آوری شدند. پروفسور پیسی، متخصص جهانی در تولیدمثل مردان می‌گوید:

ما براستی انتظار نداشتیم که در پایان مطالعه، بین اسپرم مردانی که قرص و آن‌هایی که دارونما دریافت کرده بودند، اختلافی را شاهد باشیم. هنگامی که نتایج را رمزگشایی کردیم، نزدیک بود از صندلی به زمین بیفتم. بهبود در مورفولوژی، اندازه و شکل اسپرم بسیار چشمگیر بود. ما از سیستم رایانه‌ای به منظور سنجش و اندازه‌گیری استفاده کردیم که مانع از خطاهای فاحش انسانی می‌شود. همچنین، شخصی که از رایانه استفاده می‌کند نیز اطلاعی از این موضوع نداشت که چه کسی لاکتولیکوپن و چه کسی دارونما مصرف کرده بود. این اولین و بهترین مطالعه طراحی شده و کنترل شده‌ از تأثیر لاکتولیکوپن بر کیفیت مایع منی بوده است و به ما انگیزه بیشتری بخشید تا مطالعه بیشتری بر روی این مولکول انجام دهیم.

دکتر ویلیامز می‌گوید:

ما از بهبود کیفیت اسپرم‌ها حیرت کردیم. این یک مطالعه کوچک بود و ما نیاز داریم تا آزمایشی در ابعاد بزرگتر را صورت دهیم اما نتایج، بسیار ترغیب‌کننده بوده‌اند. قدم بعدی، تکرار آزمون در مردانی با مشکلات باروری است و ببینیم که آیا لیکوپن می‌تواند کیفیت اسپرم را برای آن مردان نیز افزایش دهد و آیا این امر به زوجین کمک خواهد کرد تا از درمان‌های باروری تهاجمی جلوگیری کنند یا خیر.

تیم او که شامل ۳ پژوهشگر دیگر به نام‌های مادلین پارک، آیزلینک رابینسون و سوفی پیت میشود، امیدوارند هرچه سریع‌تر به مطالعه‌ای جدید مبادرت ورزند. پروفسور پیسی اظهار نمود که این آزمایش تاکنون مکانیسم عملکرد لیکوپن را مورد بررسی قرار نداده است، اما یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند شناخته شده است، بنابراین به طور بالقوه‌ای می‌تواند صدمات ناشی از اکسیداسیون اسپرم را که دلیل اصلی بروز مشکلات باروری در مردان است، مهار کند. او معتقد است که این اثر آنتی‌اکسیدانی، کلید بهبود کیفیت اسپرم‌ها در این آزمایش می‌باشد و امیدوار است تا در این خصوص بیشتر به پژوهش بپردازد.