آیا رژیم غذایی و ورزش بر عدم ابتلا به دیابت بارداری در مادران تاثیر دارد؟

رژیم غذایی و ورزش خطر ابتلا به دیابت بارداری را کاهش نمی دهد!

فرضیه ای که وجود دارد این است که به حداقل رساندن افزایش وزن در زنان باردار و چاق، برای اجتناب از دیابت حاملگی سودمند نیست. این گفته، توسط یک مطالعه انجام شده توسط بخش پزشکی غدد و متابولیسم MedUni ذکر شده است. در حقیقت، ممکن است برای مادر در دوران بارداری، محدودیت مصرف کربوهیدرات وجود داشته باشد، اما کمک شایانی به عدم ابتلا به دیابت نمی کند. این نتایج به تازگی در مجله مراقبت های پیش از دیابت منتشر شده است .

دیابت بارداری در دوران بارداری ظاهر می شود و در بیشتر موارد دوباره، حداقل بطور موقت، بلافاصله پس از تولد، دوباره ناپدید می شود. در اتریش، همانند بسیاری از نقاط اروپا، هر هفتاد زن باردار مبتلا به دیابت بارداری هستند. برآوردها نشان می دهد که تقریبا یک سوم زنان باردار، مبتلا به چاقی نیز هستند. یکی از مهمترین عوامل خطر، چاقی در مادر است. افزایش وزن در دوران بارداری برای زنان چاق ۵/۹ کیلوگرم است، اما افزایش وزن برای بسیاری از زنان تا حد زیادی از مرز این عدد تجاوز می کند. به منظور بررسی امکانات و شاخص های اجتناب از دیابت بارداری در زنان چاق، آزمایشات سبک زندگی تغذیه ای با حضور ۴۳۶ زن به عنوان بخشی از پروژه DALI اتحادیه اروپا (ویتامین D و مداخله شیوه زندگی برای دیابت بارداری) مورد ارزیابی قرار گرفتند.

 

دیابت بارداری

این پروژه شامل گروهی از زنان باردار چاق جهت تغییر رژیم غذایی و تطابق با چند شیوه زندگی است: کاهش مصرف نوشیدنی های گازدار و الکلی، کاهش مصرف کربوهیدرات ها و چربی های سریع جذب شده و افزایش مصرف پروتئین و فیبر غذایی. گروه کنترل بدون هیچ فعالیت بدنی ای تنها عادات غذا خوردن خود را تغییر دادند. گروه دوم زنان فعالیت بدنی منظم داشتند و توصیه های متفاوتی دریافت می کردند. گروه کنترل هیچ گونه فعالیت بدنی نداشت.گرچه افزایش وزن زنان که تنها به توصیه های غذایی رجوع می کرد کمتر بود، اما میزان قند خون ناشتا و سطح بالای مواد خون در نتیجه افزایش چربی را دارا بودند. تمام این اتفاقات نیز با کاهش مصرف کربوهیدرات ارتباط دارد؛ همچنین مشاهده سطوح بالاتر از اسیدهای چرب آزاد، در خون نوزادان متولد شده. با این حال، طبق مطالعه، افزایش تمرینات فیزیکی تاثیری در جلوگیری از دیابت بارداری نشد!

 

دیابت بارداری

به طور خلاصه، می توان نتیجه گرفت که تغییر تغذیه، تأثیر قابل توجهی بر متابولیسم مادران و نوزادان دارد. با این حال، مزیت افزایش وزن کمتر با محدود کردن کربوهیدرات در زنان باردار چاق به طور همزمان باعث افزایش میزان چربی و انتشار آزاد اسیدهای چرب آزاد در خون مادر و نوزاد می شود. عواقب این اتفاق هنوز روشن نیست و باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.
کاستکی ویلیر می گوید:

“دیابت بارداری عامل اصلی خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در زنان پس از زایمان است و همچنین خطر ابتلا به این بیماری را برای نوزادان تا حد زیادی افزایش می دهد.”

توسعه اقدامات پیشگیرانه در طول و بعد از بارداری، اهداف مهم در مبارزه با دیابت بارداری است. دیابت بیماری ای همه گیر و همه مادران باید خود را از این بیماری مصون نگه دارند. رژیم های غذایی کم کربوهیدرات هستند کا می توانند شرایط ایده آل برای زنان باردار را به وجود بیاورند.