baby_girl

علائم بارداری فرزند دختر

آیا ممکن است به غیر از تشخیص پزشک و انجام سونوگرافی، عامل دیگری برای پیش‌ بینی جنسیت کودک‌ شما وجود داشته باشد؟ دوستان و خانواده‌ی شما ممکن است با ذکر نشانه هایی، احتمال داشتن  فرزند دختر یا پسر را مشخص کنند اما اکثر این نظرات احتمالی است و مبنای علمی ندارد.

با انجام سونوگرافی در هفته‌ی بيستم بارداری، می‌توانید جنسیت نوزادتان را مشخص کنید. سونوگرافی قابل اطمینان ترین روش برای تشخیص جنسیت کودک شماست. در این‌ مقاله به بررسی برخی از نشانه های سنتی که جنسیت کودک تان را مشخص می‌کند، می‌پردازیم. همچنین می‌خوانید که این نشانه ها از نظر علمی قابل قبول است یا خیر.

۸ نشانه داشتن فرزند دختر

۱. حالت تهوع شدید صبحگاهی

برخی از افراد فکر می‌کنند که حالت تهوع شدید صبحگاهی، نشانه‌ای از داشتن فرزند دختر است. در واقع، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که احساس شما در دوران بارداری، با جنسیت نوزاد شما مرتبط است. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۷ بیان کرد که زنانی که فرزند دختر دارند نسبت به زنانی که فرزند پسر دارند، التهاب و استرس بیشتری را در زمان بیماری، تجربه ‌می‌کنند. این تفاوت است که باعث می‌شود زنان دارای فرزند دختر حالت تهوع شدیدتری داشته باشند. حتی این زنان ممکن است احساس ناراحتی بیشتری نیز بکنند. البته تحقیق بیشتری لازم است تا کاملا ارتباط بین حالت تهوع صبحگاهی و جنسیت نوزاد درک شود.

۲.نوسانات خلق و خو

تغییرات هورمونی در دوران بارداری، اغلب می‌تواند باعث تغییرات خلقی شود. بعضی از افراد عقیده دارند، زنانی که فرزند دختر دارند چون دارای سطوح بالای استروژن نیز هستند پس تغییرات خلقی نیز در آن ها مشاهده می‌شود.‌ با این حال، تحقیقات از این نظریه حمایت نمی‌کنند. البته که سطح هورمون در دوران بارداری و پی از زایمان افزایش می‌یابد اما ربطی به جنسیت نوزاد ندارد.

۳. افزایش وزن در پهلوها

بعضی از افراد فکر می‌کنند، اگر یک زن در دوران بارداری وزن زیادی در اطراف شکمش و پهلو‌ها داشته باشد، به این معنی است که فرزندش دختر است.  این افراد همچنین عقیده دارند اضافه وزن در شکم مادر نشان دهنده‌ی فرزند پسر است. بازهم شواهد علمی این نظریه را تایید نمی‌کند. وزنی که یک زن در دوران بارداری به دست ‌می‌آورد بستگی به حالت بدن او دارد.

۴.بالا نگه داشتن نوزاد

بالا نگه داشتن نوزاد یک‌ نشانه اغلب  تکراری از داشتن فرزند دختر است. با وجود عام‌ بودن این نظریه، هیچ منبع علممی او را تایید نمی‌کند. محلی که یک مادر بچه اش را نگه داری و یا حمل می‌کند بستگی به حالت بدنش، افزایش وزن ، سطح آمادگی جسمانی و قدرت عضلانی او دارد.

۵. میل به خوردن شیرینی

زنان اغلب در دوران بارداری خود احساس چشایی متفاوتی نسبت به قبل تجربه می‌کنند. اگر زنی میل به شیرینی داشته باشد ممکن است فرزندش دختر باشد. درحالیکه، اگر بیشتر میل به شوری داشته باشد ممکن است فرزندش پسر باشد. هیچ‌ شواهد علمی وجود ندارد تا این نظریه را تاکید کند. میل به غذا در دوران بارداری نمی‌تواند جنسیت نوزاد را نمایان کند.

۶.سطح استرس

سطح استرس زنان ممکن است روی جنسیت نوزاد تاثیر گذارد. در سال ۲۰۱۲ مطالعه ای انجام شد که بیان می‌کرد رابطه بین هورمون کورتیزول (هورمون استرس) و جنسیت نوزاد وجود دارد. در این مطالعه از نظر آماری، زنانی که دارای سطوح بالایی از کورتیزول هستند بیشتر احتمال دارد که فرزندشان دختر باشد. یک مطالعه دیگر در سال ۲۰۱۳ نشان داد که دو سال پس از زلزله در جزیره‌ای در یونان، میزان زاد و ولد پسران کاهش یافته است. محققان معتقد بودند که افزایش سطح استرس در این جزیره باعث کاهش نسبت تولد پسران به دختران شده است. البته تحقیق بیشتری برای رابطه بین استرس و جنسیت نوزاد نیاز است.

۷. پوست چرب و موهای ضعیف

برخی از افراد معتقدند که داشتن پوست چرب و‌ موهای ضعیف به این معنی است که زن دارای فرزند دختر است. این اعتقاد اصلا علمی نیست به این علت که تغییرات در چربی پوست و‌ یا ضعیف شدن مو در دوران بارداری ممکن است مربوط به تغییرات هورمونی یا تغغیرات رژیم غذایی فرد باشد.

۸. ضربان تند قلب نوزاد

بعضی از افراد فکر می‌کنند که اگر قلب نوزاد تند بزند، ممکن است دختر باشد. با این حال، محققان در چندین دهه‌ی پیش متوجه شدند که هیچ اختلاف مهمی در میزان ضربان قلب بین نوزادان پسر و‌ دختر وجود ندارد.

چگونه پزشکان جنسیت نوزاد را تشخیص می‌دهند؟

بهترین زمان برای تشخیص جنسیت جنین در هفته‌ی بیستم بارداری است. دزشکان در طول اسکن و سونوگرافی به بررسی سلامت و جنسیت نوزاد می‌پردازند. این روش معمولا دقیق است، اما نه همیشه. بعضی اوقات تصویر سونوگرافی مبهم است. روش های دیگری که پزشکان می‌توانند به جنسیت نوزاد پی ببرند شامل Amniocentesis آمينوسنتسیز ( وارد کردن سوزن برای نمونه برداری از مایع آمینوتیک جهت تشخیص بیماری یا تعیین جنسیت جنین) و نمونه برداری از پرزهای جفتی می‌شود.

پزشکان معمولا این روش ها را فقط در صورتی انجام‌ می‌دهند که نگران سلامت نوزاد باشند.

علائم بارداری فرزند دختر
نمره شما به این پست