زمان استفاده از تکنولوژی مقصر مشکلات روحی و روانی نوجوانان نیست

یک مطالعه جدید ، که در ژورنال بالینی علوم روانشناختی منتشر شده است ، حاکی از آن است که مدت زمانی که نوجوانان در تلفن های خود و به صورت آنلاین در اینترنت میگذارنند  آنقدر ها هم بد نیست .
این مطالعه ، نوجوانان را در تلفن های هوشمند خود ردیابی کرد تا آزمایش کند که آیا صرف کردن وقت بیشتری در تکنولوژی و فناوری دیجیتال با نتایج نظر سلامت روانی مرتبط است . محققان – Candice Odgers ، استاد علوم روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا ، ایروین ؛ مایکلین جنسن ، استادیار روانشناسی دانشگاه کارولینای شمالی در گرینزبورو ؛ مادلین جورج ، محقق فوق دکترا در دانشگاه پوردو. و مایکل راسل ، استادیار بهداشت رفتاری در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا – شواهد اندکی در مورد ارتباط طولی یا روزانه بین استفاده از فناوری دیجیتال و سلامت روان در نوجوانان یافتند .
Odgers میگوید :
شاید زمان آن فرا رسیده باشد که بزرگسالان و والدین دست از بحث در مورد اینکه تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی برای سلامت روان نوجوانان خوب یا بد هستند ، بردارند و حمایت از آنها را در زندگی آنلاین و آفلاین شروع کنند .
جنسن میگوید :
برخلاف تصور رایج مبنی بر اینکه تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی به سلامت روان نوجوانان آسیب می رسانند ، ما از این تصور که مدت زمانی که بر روی تلفن های هوشمند و به صورت آنلاین صرف شده است با افزایش خطر ابتلا به مشکلات روحی و روانی مرتبط است حمایت چندانی نمی کنیم .
در این مطالعه بیش از ۲،۰۰۰ جوان مورد بررسی قرار گرفتند و سپس نمونه ای از نزدیک به ۴۰۰ نوجوان را در تلفن های هوشمند خود چند بار در روز به مدت دو هفته ردیابی کردند . نوجوانان در این مطالعه بین ۱۰ تا ۱۵ سال سن داشتند و جمعیت متنوعی از نظر اقتصادی و نژادی جوانان را که در مدارس دولتی کارولینای شمالی حضور داشتند ، نشان می داد .
محققان روزانه سه بار علائم سلامت روان را از نوجوانان جمع آوری کرده و هر شب نیز از استفاده روزانه از تکنولوژی آنها خبردار می شدند . سوال آن ها  این بود که آیا جوانانی که بیشتر با فناوری های دیجیتالی مشغول بودند ، علائم بعدی سلامت روان را تجربه می کنند یا خیر ؟
آیا روزهایی که نوجوانان بیشتر وقت خود را صرف استفاده از فن آوری دیجیتال برای اونواع و اقسام  اهداف می کنند نیز روزهایی هستند که مشکلات سلامت روان شایع تر بوده است؟
در هر دو مورد ، افزایش استفاده از فناوری دیجیتال ارتباطی به بد تر شدن و کاهش سلامت روانی نداشت!
زمانی که انجمن ها مشاهده می شدند ، آنها کوچک و در جهت مخالف با آنچه انتظار میرفت و تمام نگرانی های اخیر درباره فناوری دیجیتالی که گفته میشود به سلامت روان نوجوانان آسیب می رساند بود . به عنوان مثال ، نوجوانانی که ارسال پیامک های بیشتر در طول دوره مطالعه را گزارش کردند ، در واقع از احساس بهتری (افسردگی کمتری) نسبت به نوجوانانی که طبق گزارششان وقت کمتری  را بر ارسال پیامک صرف کرده بودند داشتند .